5 nawyków, dzięki którym Wasz związek przetrwa wszystko

Martwisz się, że Twój związek wraz z upływem czasu stanie się mniej romantyczny? Możesz temu zapobiec!

jakdbacozwiazek.jpg

Zanim zaczniesz narzekać na swój związek, weź pod uwagę fakt, że szczęście nie przychodzi do nas samo, zwłaszcza po kilku czy kilkunastu latach wspólnego życia. Nie ma co liczyć na to, że nagle zapanuje między Wami ta sama atmosfera, która rozgrzewała Was, kiedy się poznaliście. Wraz z upływem czasu związek przechodzi przez kolejne etapy, dlatego jeśli chcesz zachować w nim odrobinę dawnej chemii, musisz o to zawalczyć. Jak? Wystarczy, że w Waszym związku pojawi się 5 poniższych nawyków:

1.Wspólne sprzątanie, gotowanie, prasowanie... Nie brzmi zbyt romantycznie, prawda? Jednak wykonywanie domowych obowiązków we dwójkę bardzo Was do siebie zbliży. Porządkowanie przestrzeni, która do Was należy sprawia, że stajecie się prawdziwymi partnerami. Poza tym, warto spędzać czas z ukochanym nie tylko na romantycznych kolacjach. Między innymi na tym polega dojrzały związek czy małżeństwo.

2.Chodzenie spać o tej samej godzinie. Kiedy się poznajecie, zasypiacie najczęściej o tej samej porze, ponieważ chcecie dzielić ze sobą każdą chwilę, zwłaszcza tę intymną. Później robi się to dość niewygodne, dlatego powoli zaczynacie kłaść  się osobno. To duży błąd! Wspólny sen to moment, w którym jesteście najbliżej siebie. W ciągu dnia nie zawsze macie czas, aby po prostu się przytulić.

3.Komunikacja. Nie chodzi tutaj o poranne i wieczorne rozmowy. W ciągu dnia wyślij ukochanemu wiadomość, zapytaj co u niego słychać. Nawet krótki sms może poprawić humor Twojej drugiej połówce. Pokaż partnerowi, że nadal interesują Cię jego sprawy.

4.Przyjemny początek każdego dnia. Umówcie się, że rano spędzacie ze sobą przynajmniej 15 minut. Rozmawiajcie w tym czasie o tym, co czeka Was w pracy, doradzajcie sobie. Dzień rozpoczęty we dwoje na pewno będzie udany! 

5.Trzymanie się za ręce. Nawet jeżeli żyjecie ze sobą od pięciu lat, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście nadal zachowywali się tak, jak na początku. Drobne gesty wbrew pozorom bardzo umacniają Waszą więź. Trzymajcie się za ręce kiedy tylko macie okazję!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 05.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×