5 pięknych sygnałów, które świadczą o tym, że Twój związek przetrwa najtrudniejsze chwile

Wiesz, że mogłabyś żyć bez mężczyzny, z którym jesteś, ale prawda jest taka, że nie miałoby to najmniejszego sensu, ponieważ to właśnie on czyni Twoje życie piękniejszym. Łatwo mówić o sygnałach ostrzegawczych i przyczynach toksycznych relacji, ale może warto, choć na chwilę zatrzymać się przy tym, co stanowi o tym, że związek jest zdrowy i piękny.

iStock-576756928.jpg

Budujecie się wzajemnie

Znalezienie właściwej osoby to moment, kiedy czujesz, że obydwoje ciężko pracujecie, aby zachęcać się do wzajemnej pracy nad relacją. Wiesz, że możesz polegać na mężczyźnie, który trwa przy Tobie w najgorszych momentach. Nic nie boli bardziej niż widok ukochanej osoby cierpiącej z powodu walki z codziennością. Jeśli któreś z Was znajduje się w takiej sytuacji, robicie wszystko, aby życie stało się nieco lżejsze. Każdy człowiek ma wady, irytujące dziwactwa oraz zupełnie inny poziom dojrzałości. Pomimo tego, nie zależy Ci na tym, aby zmieniać partnera. Jesteś szczęśliwa, budząc się obok niego, ponieważ wiesz, że on też kocha Cię taką, jaką jesteś. 


Zaufanie przestaje być wyzwaniem

W zdrowym związku nie musisz kontrolować partnera. Nie masz potrzeby uporczywego kwestionowania tego, co mówi. Kiedy obudzi Cię późnym powrotem do domu, cieszysz się, że jest, a wszystkie pytania, które mu zadajesz, wynikają z chęci rozpoznania, czy dobrze się bawił. Wszystkie wątpliwości przestają istnieć. Pozostaje czyste zaufanie.


Rozmowy o przyszłości stają się łatwe

Przyszłość może być przerażająca, ale gdy znajdziesz osobę, z którą czujesz się  komfortowo, wspólnie ją planujecie. Rozmawiacie o tym, w jakim punkcie stoi Wasz związek i jak chcielibyście go kształtować. Rozmowa o przyszłości z właściwym partnerem nie sprawia, że czujesz się skrępowana. Po prostu nie wyobrażacie sobie jej osobno. 


Szczerość nie jest trudna

W zdrowym związku nie musisz trzymać języka za zębami. Partner może dobrotliwie żartować z Twoich pomysłów lub opinii, ale nigdy nie sprawia Ci tym przykrości. Czujesz się bezpiecznie, ponieważ wiesz, że zawsze wysłucha tego, co masz do powiedzenia. Twoje słowa odbiera z największym szacunkiem.

Istniejecie dla siebie w całości 

Jeśli czujesz, że między Wami nie ma muru i niebezpiecznego dystansu, jesteś prawdziwą szczęściarą. Zdrowy związek to ten, w którym wiesz, że Twój partner jest dla Ciebie w całości. Nie pojawiają się wymówki o bolesnej przeszłości lub strachu przed zaangażowaniem. 


Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 28.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×