5 powodów, przez które miłość smakuje lepiej za drugim razem

Doświadczanie czegoś po raz pierwszy jest wspaniałe samo w sobie, zwłaszcza jeśli chodzi o miłość. To przepływ ogromnych emocji, otulających ciało, trzepotanie motyli w brzuchu i uśmiechanie się do samej siebie. Coś musi w tym być, skoro na jej temat powstało tyle poematów, ballad i powieści. Jednak będąc nowicjuszem w jakiejkolwiek dziedzinie, zawsze przechodzi się trudne lekcje. To właśnie dlatego, kiedy pierwsza miłość spala się w przykrych płomieniach, ta druga niespodziewanie rodzi się z popiołów i jest znacznie lepsza. Zgadzasz się?

iStock-497255710.jpg

Wiesz, kim jesteś w związku

Poznanie siebie oznacza, wniesienie do drugiego związku czegoś pięknego. Dlaczego? Każdy człowiek jest inny. Jesteś spostrzegawcza i emocjonalna? Oznacza to, że masz tendencję do obierania roli opiekuna w związku. Niezależnie od charakteru, który reprezentujesz, poznanie siebie i jasne zrozumienie własnego funkcjonowania, pozwoli Ci związać się z odpowiednią osobą. Co więcej, pozwoli Ci spotkać kogoś, kto pokocha Cię za to, kim naprawdę jesteś.

Nie udajesz

Istnieje duża szansa, że w swoim pierwszym związku nie byłaś do końca sobą. Być może ukrywałaś cząstki siebie ze względu na swojego partnera albo straciłaś je mimo woli, gdzieś po drodze. Mogłaś nawet przestać rozpoznawać siebie i być z tego powodu bardzo nieszczęśliwa. Wszystko ze względu na ukrywanie własnych potrzeb i pragnień. Na szczęście pierwszy związek masz już za sobą, dlatego powoli odkrywasz siebie. Skorzystaj z możliwości bycia sobą i wnieś ją do drugiej relacji. Nowy partner, który będzie Cię akceptował, zamieni się w przyjemny powiew delikatnego wiatru w upalne lato.

Masz doświadczenie

Doświadczenie wyniesione z pierwszego związku jest bezcenne. Dzięki niemu zyskujesz inną perspektywę i dysponujesz informacjami, które pomagają określić, co jest ważne i pozwalają uniknąć kłótni dotyczących trywialnych spraw. Ponieważ masz już doświadczenie i wiesz, jak to jest być zakochaną, miłość nie będzie siłą, która kontroluje każdy aspekt Twojego życia. W drugim związku jesteś w stanie wykorzystywać zarówno swoje serce, jak i głowę, co sprawia, że jesteś dużo bardziej zrównoważona i szczęśliwa.

To nie roller coaster

Pierwsza miłość może być prawdziwą kolejką górską emocji. Choć jesteś szczęśliwa, możesz być również nieszczęśliwa z powodu niepokoju wynikającego z kłótni i pierwszych rozczarowań. Jest ogromna różnica między zwykłą walką a walką o coś. Kiedy ta cienka linia zaczyna się rozmywać i nie jesteś pewna, czy uczestniczysz w walce o wartości, powinnaś zastanowić się nad przewartościowaniem relacji.

Jesteś niezależna

W drugim związku szanujecie się wzajemnie, jako jednostki autonomiczne. Celebrujecie swoją niezależność i zależy Wam  na niej, ale  również wspólnie staracie się ją rozwijać. Bycie niezależną to najlepsza podstawa udanego związku.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 18.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×