5 problemów, które mają wszystkie pary, ale o nich nie rozmawiają

Kiedy jest się singlem łatwo fantazjować o tym, jak będzie wyglądało życie z wymarzoną drugą połówką. Regularne randki, romantyczny seks, zaufanie, kontakt i wsparcie. Niektóre pary nie zdają sobie sprawy, że relacje damsko-męskie mogą doprowadzać do szaleństwa, nawet jeśli związek wygląda niesamowicie. Zobacz, jak wyglądają narastające, przemilczane problemy. Będziesz przygotowana, kiedy nadejdą złe czasy.

iStock-187988800 (1).jpg

Kłopoty z Komunikacją

Kiedy druga połówka notorycznie zapomina o wyrzucaniu śmieci lub innych drobnych czynnościach, usprawniających funkcjonowanie gospodarstwa domowego, nie można przejść obok tego obojętnie. Wściekłość narasta, a wiele par ma również problem ze zdrową komunikacją, która jest podstawą dobrze prosperujących związków. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni nauczyć się mówić to, co mają na myśli. Kobiety zbyt często mylnie zakładają, że ich partnerzy wiedzą co czują, a w rzeczywistości w ogóle nie mają o tym pojęcia. Staroświeckie rozmowy w cztery oczy mogą wyleczyć wiele problemów.

Sprawiedliwe kłótnie

Komunikacja nie zawsze kończy się owocną dyskusją. Wiele par ucieka się do wrzasku, jako sposobu na podkreślenie własnego punktu widzenia. Wtedy dochodzi do wysyłania nieuczciwych i mało pomocnych komunikatów. Osoba, która otrzymuje tego typu sygnały, wzburza się i zaczyna robić dokładnie to samo. Specjaliści sugerują, aby wznawiać temat, kiedy emocje opadną. Jeśli para nie rozmawia o tym, co w rzeczywistości wywołało kłótnię, podczas kolejnej walki spowodowanej czymś innym poruszy również wcześniejszy konflikt. Takie błędne koło może doprowadzić do przytłoczenia i w konsekwencji rozstania.

trudne Pozostawanie w kontakcie

Na początku relacji pary chcą spędzać ze sobą, jak najwięcej czasu. Lata szybko mijają, a emocje blakną, pozostawiając wyłącznie monotonne współistnienie. Z biegiem czasu brak komunikacji i niesprawiedliwe kłótnie, pobierają opłaty emocjonalne od par. To przepis na katastrofę. Związek dryfuje, a Ty zastanawiasz się, co poszło nie tak. Przewlekła rozłąka emocjonalna staje się problemem w wielu relacjach. 

Kwestia Pieniędzy

Życie w dzisiejszych czasach jest tak stresujące, że kiedy pojawia się temat pieniędzy, związki często się rozpadają. Nawet jeśli oboje zarabiacie dobrze o budżecie trzeba mówić jasno i szczegółowo. Pieniądze nie są najważniejsze, ale ich kwestia pojawia się na wszystkich etapach związku. Jeśli nie jest jasna, mogą pojawić się problemy. Aby uniknąć konfliktu należy rozmawiać o pieniądzach z szacunkiem i wielkim wyczuciem.

zawiedzione Zaufanie

Kiedy komunikacja między partnerami jest zaburzona, brak zaufania rośnie i może mieć fatalne konsekwencje. Zaufanie to kluczowy składnik każdego udanego związku. Jeśli, jakiś element je burzy, a para w szybkim tempie wraca do normalnego życia, najprawdopodobniej w końcu wywoła trzęsienie ziemi. Autentyczność i szczerość obu stron jest kluczem do szczęścia. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 12.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Nie ma co ukrywać kłótnie w małżeństwach się zdarzają w jednych częściej w innych rzadziej. Ja jeszcze nie mam męża, ale moja siostra tak. I kiedyś tak się pokłócili, że prawie doszło do rozwodu. Ale na szczęście pomyśleli, że mają dziecko i że muszą dla niego się postarać pogodzić. Na te spory pomogło im odsłuchiwanie muzyki serca soundofsoul. Wyciszyli się, uspokoili, zaczęli normalnie rozmawiać i szukać rozwiązań na kłopoty, które mieli. Teraz jest wszytko ok i spodziewają się drugiego dziecka.
Dodano: 2017-04-25 11:18:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×