5 przetestowanych sposobów na odbudowanie zaufania w związku

Zaufanie w związku to podstawa. Co możecie zrobić, jeżeli zostało nadszarpnięte? Mamy kilka sprawdzonych metod, które uzdrowią Waszą miłość.

zaufaniewzwiazkuodbudowac.jpg

W dzisiejszym świecie budowanie zaufania w związku może być bardzo trudne. Zwłaszcza jeśli cały czas chcemy przesuwać granice własnej swobody, krzywdząc w ten sposób partnera. Często zapominamy, że nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się cierpienie drugiego człowieka. Co zrobić, jeśli zdążyliście już wiele zepsuć, a wzajemne zaufanie zostało nadszarpnięte? Mamy 5 sprawdzonych metod, które pomogą Wam przetrwać najgorsze:

Patrzcie na swoje pozytywne cechy 

Każdy człowiek ma wady, jednak nie warto się na nich skupiać. Myślenie jedynie o negatywnych cechach partnera sprawi, że przestaniesz dostrzegać jego starania. Co jakiś czas przypominaj sobie, dlaczego kochasz swojego partnera. Jeśli zależy Ci na naprawieniu Waszej relacji, nie wypominaj mu błędów, które popełnił na każdym kroku.

Bądźcie szczerzy do bólu 

Pewnie wiecie już, że nawet najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa- brzmi banalnie, jednak wprowadzenie tej zasady w życie wcale nie jest takie proste. Nauczcie się szczerej rozmowy i przyjmujcie bolesną prawdę z rozsądkiem. Rozmawiajcie o tym, dlaczego pewne fakty mają miejsc w Waszym życiu i wspólnie szukajcie przyczyn.

Korzystajcie z każdego nowego dnia

Jeśli jesteście już po kilku poważnych rozmowach, nie wracajcie do problemów, które zaburzyły Wasze wzajemne zaufanie. Wyjaśnijcie wszystko dokładnie, a następnie skupcie się na pozytywach Waszego związku. Korzystajcie z każdej chwili, która może Was do siebie zbliżyć. 

Poproście o pomoc specjalistę 

Nawet jeśli obiektywnie wydaje Ci się, że jesteście w stanie samodzielnie rozwiązać problemy, nic się nie stanie, jeśli skorzystacie z pomocy terapeuty, który rozjaśni Wam pewne kwestie. Pamiętaj, że dbanie o związek w ten sposób nie jest żadnym wstydem. Pomoc specjalisty sprawi, że spojrzycie na wszystko z dystansem.

Zacznijcie działać 

Zastanówcie się, co chcielibyście zmienić w Waszym codziennym życiu i po prostu to zróbcie. Postaraj się wszelkie swoje zobowiązania przekuć w czyny. Na początku wyznacz sobie realistyczne cele i dąż do nich pomału. Po pewnym czasie zauważysz, że codzienne rytuały zaczynają budować szczęście między Wami.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 27.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×