5 rzeczy, które zabijają każdy nowy związek

Każda wiadomość od niego powoduje motyle w brzuchu? Jesteś uśmiechnięta przez cały dzień i po prostu nie możesz się doczekać, aby zobaczyć go ponownie? W takim razie, prawdopodobnie jesteście jeszcze w okresie miesiąca miodowego nowej relacji. Zwróć uwagę na rzeczy, które potencjalnie mogą zniszczyć Wasz związek!

iStock-504455152 (1).jpg

W błogich pierwszych miesiącach związku można przeoczyć pewne ważne dla relacji kwestie. To naturalne, ponieważ zakochani patrzą na świat przez różowe okulary. Jeśli chcesz, aby Wasza relacja przetrwała na długim dystansie, zwróć uwagę na te rzeczy.

Nie wprowadzaj się zbyt szybko

Osiedlenie w wygodnej rutynie może wydawać się kuszące, ale najgorsze, co możecie zrobić zbyt szybko to zamieszkać w jednym mieszkaniu. Chęć spędzania każdej sekundy razem może być śmiertelna dla związku. Przenoszenie całego życia na partnera jest tragicznym rozwiązaniem. Upewnij się, że nadal spędzacie kilka nocy osobno, masz czas na robienie tego, co kochasz i na spotkania z przyjaciółmi. Dobrze zbudowane relacje partnerskie opierają się na umiejętności dozowania informacji. Twoja tajemniczość zadziała wyłącznie na korzyść związku. Możesz stracić partnera, jeśli na wczesnym etapie związku on będzie wiedział o Tobie dosłownie wszystko.

Nieistniejący ideał

Nie zakładaj, że Twój partner jest idealny. W pierwszych miesiącach związku partnerzy starają się imponować sobie nawzajem, ale nie oczekuj, że normy, które reprezentuje Twój partner, utrzymają się na tym samym poziomie, kiedy zdecyduje, że nie jesteś tą jedyną. To ważne, aby zrozumieć, a następnie zaakceptować, że partner, z którym się związujesz, nie  jest nieomylny. Oczekiwanie, że ktoś będzie wszystkim, czego potrzebujesz, jest receptą na katastrofę. Jeśli będziesz przebaczała wszystkie malutkie przewinienia na początku romansu, bez zastanowienia, bardziej prawdopodobne, że znajdziesz sposób na wybaczenie tych, których nie powinno się wybaczać.

Nie bądź zaborcza

Tylko dlatego, że dopiero co budujecie związek, nie znaczy, że twój partner musi przebywać z Tobą dwadzieścia cztery godziny na dobę! Spodziewanie się lub wymaganie zbyt wiele poświęconego czasu może sygnalizować mu, że jesteś niezrównoważona lub mu nie ufasz.

Nie unikaj poważnych dyskusji

Nie unikaj mówienia o swoich celach i długoterminowych ambicjach. Chcesz wziąć ślub? Chcesz mieć dzieci? Wasze poglądy na trudne dla początkującego związku tematy, mogą mieć kluczowe znaczenie w późniejszej relacji. Oczywiście, nie musicie o tym rozmawiać na pierwszej randce, ale nie unikajcie rozmów na ten temat zbyt długo. Lepiej omówić wszystkie najważniejsze kwestie, zanim będzie za późno.

Nie mów wciąż o swoim byłym

Mówienie o wcześniejszych relacjach jest często nieuniknione, ale mówienie o nich w pierwszych stadiach nowego związku, może wywołać poważne szkody. Wspominanie swoich eks może sugerować Twojemu nowemu partnerowi, że nie do końca pogodziłaś się z zakończeniem poprzedniego związku, a także wskazywać na to, że rysujesz go na kształt starego partnera.  Dla Twojego partnera wspominanie byłych związków może oznaczać również, że nie masz swojego życia poza relacjami, które łączą Cię z mężczyzną.

Zdjęcie: iStock

 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 05.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×