5 sposobów na powrót w objęcia Kupidyna po rozwodzie

Randki po rozwodzie mogą być prawdziwym polem minowym dla kobiet w średnim wieku. Dlaczego jest to takie trudne? Zranionym kobietom wydaje się, że muszą już do końca życia iść na własną rękę, bez towarzysza. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wrócić do łask Kupidyna.

iStock-505404656 (1).jpg

Sprawdź, czy jesteś naprawdę gotowa

Nieważne ile dni lub lat minęło od rozwodu. Nie musisz być pewna, czy jesteś naprawdę gotowa na nowy związek, a przynajmniej na randkę. Przemyśl, jak czułabyś się podczas kosztowania nowych znajomości. Jeśli sam pomysł o randce pojawia się w Twojej głowie, to najprawdopodobniej już czas. Nie rób kroku wstecz, idź do przodu i ciesz się życiem.

Poczuj strach i zrób to

Oglądając romantyczne filmy ze szczęśliwym zakończeniem, podczas scen randkowych, kobiety po rozwodzie czują coś więcej niż zdenerwowanie, czują prawdziwy strach. Pamiętaj, że Twoje obawy są zupełnie normalne, po tym wszystkim, co przeszłaś. Zdrada lub inne wstrząsy, przez które Twoje małżeństwo się rozpadło, mogły spowodować, że nie masz ochoty rzucać się ponownie w głęboką wodę. Powiadom kilku najbliższych przyjaciół o tym, że jesteś zainteresowana poznaniem nowych ludzi. Przyjmuj zaproszenia na imprezy i ciesz się tym, że znowu jesteś wolna.

Unikaj negatywnego myślenia

Zranione kobiety po rozwodzie są pełne przemyśleń typu: „wszyscy mężczyźni są źli”, „wszyscy najlepsi są zajęci”, które oczywiście nie są dobre, jeśli jeszcze kiedykolwiek chcesz zobaczyć mężczyznę na randce. Takie myślenie może napełnić Twój zbiornik niechęci, a tym samym ograniczyć szanse na poznanie wyśnionego mężczyzny. Trzymaj swoje negatywne myśli na wodzy, staraj się myśleć optymistycznie. Rozwódki mają tendencję do myślenia o sobie źle, obwiniania się o złamane małżeństwo. Postaraj się kontrolować takie myślenie i zacznij samodzielny trening sabotowania takich myśli.

Określ swój cel

W notatniku zaplanuj, jaki jest Twój randkowy cel. Marzysz o długoterminowym związku, a może liczysz na coś krótkoterminowego, co przywróci Cię na dawny randkowy tor? Chodzi o to, aby świadomie zdecydować, w jaki sposób chce się kontynuować relacje z mężczyznami. Dzięki temu nie będziesz czuła się rozczarowana, jeśli coś pójdzie nie tak.

Określ swoją definicję randki

Pewien terapeuta poprosił rozwiedzione kobiety, aby uwolniły pierwsze skojarzenia, które pojawiają się po wypowiedzeniu słowa randka. Nic dziwnego, że najczęstszymi skojarzeniami były wyrazy „straszne”, „koszmarne” i „okropne”. Jeśli czujesz się w ten sam sposób, spróbuj przeformułować myślenie o randce w przygodę lub edukację. Randka może być sposobem na wyostrzenie swoich umiejętności społecznych. W ten sposób będzie Ci łatwiej wydostać się z domu i dobrze się bawić. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 19.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×