5 sposobów na to, aby Wasze małżeństwo wróciło na dawny tor

Najpierw przychodzi miłość, później małżeństwo, a potem "żyli długo i szczęśliwie". Koniec historii? Niezupełnie! Prawdą jest, że małżonkowie mogą poczuć się nieco zaskoczeni, kiedy ich bajka zaczyna się komplikować. Eksperci radzą, jak naprawdę żyć długo i szczęśliwie, a zanim powie się definitywne "nie" związkowi, spróbować stworzyć nad-małżeństwo, ulepszoną wersję małżeństwa po kryzysie.

iStock-615399866 (1).jpg

Wiele kobiet, kiedy przychodzi pierwszy kryzys małżeński myśli, że poślubiło niewłaściwą osobę.  Jednak tak właśnie wygląda małżeństwo. Relacje między Wami muszą się stale rozwijać. Skorzystaj z porad ekspertów i zobacz, jak powrócić na dawny tor.

Rozwijaj się

Małżeństwo zawiera się po to, aby dzielić życie z drugą osobą i nauczyć się bezwarunkowego dawania. Należy pamiętać, że dawanie za dużo może stać się jednym z wielu błędów popełnianych przez kobiety. Aby mieć dobre małżeństwo, warto najpierw być... dobrą sobą. Naucz się, czym są priorytety i umieść granice wokół działań, które powodują, że jesteś zdrową i lepszą wersją siebie. Nie zapominaj o strefie własnego komfortu, czyli odpoczynku, relaksie, aktywności fizycznej i spotkaniach z przyjaciółmi. Innymi słowy, pamiętaj o własnym harmonogramie w ciągu dnia. Nie bój się, że jest to egoistyczne, to konieczność! Wkrótce zobaczysz, że umocni to Wasz związek, ponieważ lepsza wersja Ciebie po zsumowaniu z lepszą wersją Twojego partnera, da szczęśliwe równanie - Was.

Określ swoje problemy

Poświęć temu trochę czasu, popatrz na swój związek i dowiedz się, które jego części działają lepiej, a które gorzej. Wyobraź sobie idealny dzień w Twojej wymarzonej relacji. Jak by to wyglądało? Jaką Ty i Twój partner mielibyście relację? Ułóż plan, w jaki sposób można dostać się z punktu A (aktualnej rzeczywistości) do punktu B (idealny dzień). Jeśli masz taką potrzebę, zapisz to na kartce i rozpocznij rozwiązywanie problemów lub przeciwdziałanie im. Zanim się zorientujesz, pozostanie ich naprawdę niewiele.

Sporządźcie plan finansowy razem

Pieniądze to jeden z największych stresów w małżeństwie. Pary wciąż się o nie martwią, a przez to spierają. Jeśli okaże się, że Ty i Twój małżonek również zaczynacie dręczyć siebie w tej kwestii, przyjmijcie wersję, że wszyscy są winni. Ekonomiści nazywają to pasywnym podejmowaniem decyzji. Pary muszą wspólnie ułożyć jak najlepszy plan działania, który będzie zawierał aktywne zarządzanie pieniędzmi.

Używaj reguły trzech zdań

Kiedy musisz zapytać partnera o coś, co może być przez niego odebrane jako dokuczliwe, spróbuj zawrzeć pytanie w trzech zdaniach. Sztuka bycia asertywną nie oznacza bycia agresywną! Aby rozmowa nie przerodziła się w kłótnię, należy używać zwięzłych zdań i ciepłego tonu oraz odpowiedniego języka ciała. Niech Twoja prośba będzie wypowiadana z uśmiechem. Bądź szczera i zachęcająca.

Zdejmij swoje rękawice do walki

Jeżeli czujesz się przemęczona pewnymi tematami pojawiającymi się w relacji małżeńskiej, spróbuj odpuścić. Zapomnij na jakiś czas o tym, co Cię dręczy, a później wspólnie porozmawiajcie o Waszym małżeństwie w kontekście kochającego się teamu, który ma za zadanie dążyć do jednego obranego przez Was celu.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 18.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×