5 sygnałów, które świadczą o tym, że związałaś się z narcyzem

Zastanawiasz się, co jest powodem Waszych ciągłych kłótni i niepowodzenia w związku? Być może Twój partner jest bardziej zakochany w sobie niż w Tobie? Zobacz, jak wyglądają symptomy takiego zachowania i dowiedz się, jak sobie z nimi poradzić.

iStock-520496686 (1).jpg

Duża większość zdrowych ludzi reaguje na innych ze współczuciem i wielkodusznością. Słuchanie drugiej osoby i udzielanie jej odpowiedniego wsparcia jest w związku czymś zupełnie normalnym. Jednak nie wszystkie kobiety doświadczają takich relacji. Przeciwnie żyją w skonfliktowanych związkach z narcyzami kochającymi wyłącznie siebie i swoje potrzeby. Ale co tak naprawdę oznacza ten termin? W języku klinicznym na ogół sprowadza się do egoizmu. Narcystyczni mężczyźni skupiają się wyłącznie na swoich oczekiwaniach, a jeśli kobieta nie potrafi ich zaspokoić, związek staje się prawdziwym koszmarem.

Nie dbam o Twoje uczucia, przemyślenia i pomysły

Dla mnie liczy się wyłącznie to, czego chcę, co czuję i w co wierzę. Nie zawracam sobie głowy, braniem na poważnie tego co myślisz, zwłaszcza wtedy, kiedy myślisz inaczej ode mnie.

Narcyz nie potrafi współdzielić informacji z innymi osobami. Dlatego nie warto oczekiwać, że nawet najlepsze pomysły i największe starania zostaną przez niego dostrzeżone. Nie zdziw się, jeśli Twój pomysł zostanie później zaadoptowany, jako jego własny.

Wszystko kręci się wokół mnie

Wiem więcej, jestem mądrzejszy i zawsze mam rację. Dlatego wszystkie nasze rozmowy, dotyczą głównie mnie i moich problemów. Nie słucham tego, co do mnie mówisz. To dla mnie nieistotne. Chyba że powiesz coś, co dotyczy mnie.

W przypadku narcyza problem pojawia się wtedy, kiedy chce zupełnie czegoś innego niż Ty. Kompromisy nie wchodzą w grę, chyba że zakładają realizację jego potrzeb, nie Twoich.

Żyję wyłącznie według własnych zasad

Mogę romansować, zdradzać, nie pojawiać się, kiedy ktoś na mnie czeka. Mogę ignorować wszystkie zasady, ponieważ stoją na drodze do tego, co chcę osiągnąć.

Ponieważ mężczyźni z tego gatunku czują się wyjątkowi i specjalni, nie stosują się do żadnych zasad. Nie licz na to, że mężczyzna-narcyz, z którym się związałaś, zmieni coś w swoim zachowaniu. Może przez jakiś czas udawać, że się zmienił, ale robi to wyłącznie po to, aby osiągnąć własne cele, związane z jego potrzebami.

Nie chcę słuchać o twoich problemach

Nie mam czasu wysłuchiwać Twoich problemów. Twoje obawy dotyczące naszego związku brzmią jak krytyka, więc zamierzam Cię zranić jeszcze bardziej, bo nie jestem w stanie tego znieść.

Narcyzowi wydaje się, że wszystkie problemy, o których masz ochotę rozmawiać, są związane z nimi. Każdy Twój lęk, smutek lub Twoje uczucia, nie stanowią dla niego żadnego problemu, dlatego najprawdopodobniej tkwiąc w takim związku, nigdy nie doświadczysz wysłuchania i praktycznej porady. Narcyz w takiej sytuacji będzie reagował z poirytowaniem, nie współczuciem, ponieważ ostrość ma być skierowana na niego, nie na Ciebie.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 24.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Narcystyczne zachowania występują nie tylko wśród mężczyzn, ale też wśród pań. Psycholog to czasem jedyne rozwiązanie dla takiej osoby, albo jakiś dobry coaching, ale z rodzaju tych porządnych, a nie szarlatańskich, o co generalnie nie jest łatwo, kiedy w obecnych czasach co druga osoba samozwańczo mianuje się coachem... Co nie zmienia faktu, że trwanie w związku, w którym któraś ze stron wykazuje takie narcystyczne postawy jest trudne. W końcu związek tworzą dwie osoby, a nie jedna.
Dodano: 2017-01-31 11:56:32 Zgłoś nadużycie
Anonim
Proponuje wam zastanowić się czy narcyzm znaczy to samo co egoizm. ;)
Leorth//
Dodano: 2017-01-24 20:27:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×