5 sygnałów świadczących o tym, że to nie będzie dobry mąż...

Podjęliście już decyzję o ślubie? Zobacz, czy masz się czego obawiać...

silazwiazku.jpg

Jesteście ze sobą już dłuższy czas i czujesz, że jesteś szczęśliwa? Pamiętaj, że związek partnerski nieco różni się od małżeństwa... Dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą tego, czy spędzisz resztę życia z ukochanym, sprawdź, czy nie zauważyłaś u niego tych zachowań:

Brak zaangażowania

Jeżeli już na tak początkowym etapie czujesz, że jedynie Ty dbasz o to, aby Wasze uczucie cały czas trwało, coś jest nie tak! Pamiętaj, że to właśnie narzeczeństwo powinno być najbardziej beztroskim, wspólnym czasem. Kiedy w Waszym domu pojawi się dziecko, nie będziesz w stanie troszczyć się o wszystkich. Dlatego zapytaj samą siebie, czy czujesz, że partner odsuwa Cię na dalszy plan? Jeśli tak, prawdopodobnie po ślubie będzie jeszcze gorzej... 

nastawienie na zabawę i niechęć do zmian

Oczywiście, ciągłe spotkania ze znajomymi czy wychodzenie na imprezy ma swój urok, nie może to być jednak ważniejsze niż czas spędzony z rodziną. Jeżeli ciągle musisz namawiać ukochanego na spotkania ze swoimi rodzicami, a każda uroczystość rodzinna jest dla niego nie do wytrzymania, zastanów się, czy dążycie do podobnych celów. Możliwe, że kiedy zacznie się rozmowa o powiększeniu rodziny, okaże się, że ukochany niezbyt dobrze czuje się w domowych pieleszach.

EGOIZM 

W prawdziwym związku potrzeby obojga partnerów powinny być tak samo ważne. Jeśli zauważyłaś, że robicie wszystko, żeby spełnić najważniejsze życiowe cele Twojego partnera, podczas gdy Twoje priorytety są ciągle odsuwane "na później", nie licz na to, że nagle staniesz się ważna.  

Brak niezależności 

Bez względu na to, na ile partnerski jest Was "układ", istnieje taki moment, w którym oboje powinniście czuć się niezależni finansowo i życiowo. Nie możesz przez resztę życia umawiać ukochanemu wizyt u lekarza czy troszczyć się o to, czy na pewno poradzi sobie w pracy. Oczekuj od partnera tego samego, czego wymagasz od siebie i nie pozwól, aby jego zachowanie blokowało Twój rozwój.

Odmienne poglądy 

Nie lubicie rozmawiać o polityce czy o tym, co jest w Waszym życiu najważniejsze? To błąd. Przed ślubem powinniście odbyć przynajmniej kilka dyskusji tego typu. Nawet jeśli wydaje Ci się, że istotne życiowe decyzje są jeszcze przed Wami, a teraz przecież jesteście szczęśliwi, może się okazać, że trwając w związku nigdy nie spełnisz swoich marzeń. 

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 22.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×