5 wskazówek, dzięki którym zaoszczędzisz czas, wprowadzając się do nowego mieszkania z partnerem

To Wasze pierwsze wspólne mieszkanie? Zobacz, na czym możesz zaoszczędzić trochę czasu w trakcie przeprowadzki!

iStock-538052132.jpg

Oszczędności

Niezależenie od tego ile do tej pory zaoszczędziłaś, po wyprowadzce do wspólnego mieszkania wydasz ich więcej, niż myślałaś. Nawet jeśli nie planujesz wydawania dużych kwot, meble, akcesoria i choćby farby lub system zabezpieczający mieszkanie, mogą przerosnąć Twój budżet. Dlatego poza wszystkimi oczywistymi wydatkami, warto również zaplanować te, których normalnie nie brałabyś pod uwagę, a co za tym idzie zaoszczędzić więcej na wyśniony dzień przeprowadzki.

Emocje

Przygotuj się na sytuacje, w których mieszkanie nie będzie miało wystarczająco dużo miejsca na emocje. Nawet jeśli jesteście już ze sobą kilka lat i macie za sobą większe kłótnie oraz małe sprzeczki, musicie wziąć pod uwagę, że po wyprowadzce do wspólnego mieszkania, argumenty nabiorą zupełnie innego wymiaru. Mieszkanie pod jednym dachem i frustracja w tej samej przestrzeni wygląda zupełnie inaczej. Staniecie się w pełni świadomi swoich działań, ponieważ po kłótni nie zabraknie trzaskania drzwiami oraz głośnego wzdychania. Nawet jeśli on wyjdzie do garażu, a Ty będziesz w sypialni, przestrzeń po kłótni może wydawać się zbyt mała. Wkrótce takie sytuacje nauczą Was, że wyjście z domu będzie jedynym słusznym rozwiązaniem, ponieważ przeżywanie gniewu niezależenie, bez wpływu drugiej osoby, jest najłatwiejszym sposobem na ochłonięcie. Z biegiem czasu, kłótni będzie coraz mniej, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Czas

Przeprowadzka do jednego mieszkania z partnerem, będzie oznaczała, że zaczniecie ze sobą spędzać dwadzieścia cztery godziny na dobę, a dzięki temu jeszcze bardziej się do siebie zbliżycie. Pamiętaj jednak, że mieszkając razem, bardzo łatwo jest zgubić sens wspólnie spędzanego czasu. Wylegiwanie się na kanapie przed telewizorem lub z laptopami na kolanach, wcale Was do siebie nie zbliży. Zamiast biernego wypoczynku znajdźcie sposób, aby Wasza relacja korzystała z takiego obrotu spraw. Spróbujcie odkryć nową restaurację lub przespacerować się w nieznane miejsca Waszego miasta. 

Działanie

Jakkolwiek może Ci się to nie podobać, odkąd zamieszkacie razem, przestaniecie być postrzegani przez otoczenie, jako jednostki. Przynajmniej przez ludzi, którzy Was dobrze nie znają. Wasze działania będą postrzegane przez pryzmat Waszego związku. Dlatego, zanim zaczniecie odpowiadać niegrzecznym sąsiadom, na ich zachowanie, ustalcie wspólny front.

Słowa

Nie da się opisać słowami, jak wspaniałe jest wspólne mieszkanie z drugą połówką. Życie pod jednym dachem z kimś, kogo się kocha to jedna z tych rzeczy, którą trzeba przeżyć samemu. To coś zupełnie przyziemnego, a jednak pięknego.  Choć jednego dnia będziesz czuła wyczerpanie i niechęć, innego wielkie szczęście. Po wszystkich niespodziankach i wybojach po drodze zasypianie i budzenie się koło najlepszego przyjaciela będzie najlepszym uczuciem na świecie.


Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Poniedziałek 13.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×