5 zachowań, których lepiej unikać podczas rozstania

Chyba każda z nas przeżyła rozstanie choć raz w życiu... To bolesne doświadczenie nie pozwala normalnie funkcjonować, jednak uniknięcie kilku błędów sprawi, że wszystko stanie się łatwiejsze.

podczasrozstania.jpg

Mimo że planowaliście wspólną przyszłość, nie wyszło Wam. Co teraz? Wydaje Ci się, że życie bez niego nie będzie już nigdy miało sensu? To nieprawda! Warto jednak uniknąć zachowań, które wpędzają Cię w czarną rozpacz. Oto one:

Żal

Żałujesz, że zostałaś porzucona przez partnera i wydaje Ci się, że bez niego nigdy nie będziesz już sobą? Nie myśl o tym w ten sposób. Nie jesteś w stanie zmusić nikogo do miłości i widocznie tak już musiało być. Mimo że nauczyłaś się życia w jego towarzystwie, prędzej czy później zauważysz, że rozstanie przyniosło Ci ogromną ulgę. Nie ma nic gorszego niż toksyczny, fałszywy związek.

Obwinianie się

Winą za rozpad Waszego związku obarczasz tylko siebie? Bez względu na to, jaką byłaś partnerką, rozstanie nigdy nie jest spowodowane zachowaniem jednej osoby. Związek tworzy dwoje ludzi, a przecież nikt nie jest idealny... 

ciągłe powroty

Walczysz o to, aby móc przytulić się do niego choć przez chwilę, mimo że wiesz, że to droga donikąd? Przez takie zachowanie tylko drażnisz ranę, która została w Twoim sercu. Nie oczekuj na przypadkowe spotkania. Jeśli zawsze się lubiliście, możliwe że kiedyś zostaniecie przyjaciółmi, ale przejście ze związku do przyjaźni wymaga wiele czasu.

Przedłużanie cierpienia

Na tyle zagłębiłaś się w negatywnych emocjach, że jedyne, na co masz teraz ochotę to oglądanie łzawych, romantycznych filmów? Oczywiście, wypłakanie się jest bardzo ważnym etapem po rozstaniu, ale nie prowokuj specjalnie sytuacji, które Cię krzywdzą.

Izolowanie się 

Mimo że normalne chodzenie do pracy i spotykanie się ze znajomymi będzie dla Ciebie niebywale trudne, musisz normalnie żyć. Przez pierwsze tygodnie warto się przemóc- z dnia na dzień zauważysz, że czujesz się coraz lepiej. Staraj się jak najwięcej rozmawiać o swojej sytuacji z bliskimi.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 27.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×