5 zaniedbań, które zniszczą małżeństwo

Sukces małżeński nie opiera się wyłącznie na szczęściu. To ciężka praca, cierpliwość i wiele refleksji. Biorąc pod uwagę, jak bardzo zadowolona jesteś ze swojego związku, a także świadomość tego, jak czuje się Twój partner, możesz zatrzymać problemy, które mogłyby przyczynić się do zniszczenia związku. Oto one.

iStock-621146516.jpg

Zapomnieliście o przyjaźni

Pamiętasz czasy, w których Twój mąż był Twoim najlepszym przyjacielem? Spędzaliście wiele godzin, rozmawiając o niemalże wszystkim, a Ty czułaś się szczęśliwa, że poślubiłaś kogoś, kogo tak bardzo lubisz. W takim razie, co się stało? Najprawdopodobniej z biegiem lat życie i obowiązki stały się przeszkodą i zburzyły ważny filar Twojej relacji. Przestaliście być przyjaciółmi, a zaczęliście być wyłącznie partnerami, rodzicami, domownikami.

Oczekiwaliście, że relacja przetrwa bez wysiłku

Małżeństwo będzie wymagało pracy do końca Waszych dni. Tylko dlatego, że do tej pory wkładaliście w Waszą relację nieco mniej wysiłku nie oznacza, że nie ma już miejsca na poprawę. Stagnacja jest w stanie zniszczyć każdy związek, więc nie warto dać się pokonać rutynie. Intymność to kolejny ważny element małżeństwa, ponieważ akt seksualny, w którym uczestniczą dwie osoby, wykracza poza granice fizyczne.

Zapomnieliście, dlaczego się w sobie zakochaliście

To niemalże niemożliwe, aby po latach być tą samą osobą, którą było się przy ołtarzu. Ważne, aby pielęgnować cechy, które partner pokochał w Tobie, zanim stanęliście na ślubnym kobiercu. Nie każdy jest spontanicznym poszukiwaczem przygód, ale jeśli to właśnie spontaniczność Was połączyła, od czasu do czasu zasugeruj coś szalonego. Fakt, że staliście się "poważnymi dorosłymi", nie oznacza, że musicie stracić to, kim zawsze byliście. Warto przypomnieć partnerowi, że wciąż masz w sobie kilka jego ulubionych cech.

Brak szczerości

Małżeństwo nie upada w jedną noc - są duże szanse, że w Waszej relacji pojawiały się pewne znaki, ale nie sądziliście, że są wystarczająco ważne, aby o nich dyskutować. Kiedy wszystkie nieporozumienia wciąż zamiata się pod dywan, ostatecznie urośnie z nich coś wielkiego. Dobra komunikacja to najlepszy trik szczęśliwych relacji. Jeśli jesteś nieszczęśliwa w związku, jak masz zmienić to na lepsze, kiedy tego nie komunikujesz?

Od początku była to zła droga

Kiedy wychodzisz za mąż z zupełnie innych powodów niż szaleńcza miłość i zakochanie, małżeństwo nie sprawi cudownie, że Twój partner będzie tym wymarzonym. Nie oznacza to, że nie ma żadnych wyjątków, ale nie powinno pozostawać się w związku z niewłaściwych powodów. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 18.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×