5 złotych zasad, które powinnaś wprowadzić na początku nowego związku

Ustanowienie zasad na początku nowego związku może mieć ogromne znaczenie w przechodzeniu konfliktów w przyszłości. Wprowadź je i zacznij cieszyć się czystą miłością.

iStock-578114902.jpg

Zgadywanie i założenia

Nie zmuszaj partnera do zgadywania, co masz na myśli, kiedy jesteś na niego zła. Otwarta i jasna komunikacja uczuć, uchroni Was przed konfliktami w przyszłości. Ciche dni lub wysyłanie dwuznacznych wiadomości, nie doprowadzi do pogłębienia relacji. Może jedynie pogorszyć poziom wzajemnego zaufania.

Kłótnie

Nie wszczynaj kłótni z powodu jego spojrzenia na atrakcyjną kobietę. Mężczyźni kochają piękne kobiety, ale jedno spojrzenie nie zabierze Ci partnera. Pamiętaj, że mężczyzna, który stoi u Twojego boku, zdecydował się na związek właśnie z Tobą. Pracuj nad poczuciem własnej wartości. W ten sposób zminimalizujesz swoje obawy dotyczące jego „uciekającego wzroku”. Jeśli jednak już na początku Waszej relacji zauważysz, że flirtuje nagminnie lub- co gorsza- umawia się z innymi kobietami, powinnaś rozważyć słuszność tego związku.

Mówienie o przyszłości

Dopóki nie poczujesz, że nadszedł odpowiedni moment, nie zmuszaj go do rozmów o wspólnej przyszłości. Jeśli zaś Ty nie masz na to ochoty, także powinnaś o tym otwarcie komunikować. Dajcie sobie czas na lepsze poznanie. Nic nie odpycha mężczyzn tak bardzo, jak mówienie (na jednej z pierwszych randek) o pragnieniu posiadania dziecka. Jeśli zauważalnie odbiega od tematu, nie obrażaj się. Nie oznacza to, że nie chce z Tobą być! Może po prostu potrzebuje czasu i chce cieszyć się tym, co jest między Wami w tej chwili.

Duszenie

Związek z wymarzonym partnerem to wspaniałe uczucie. Pamiętaj jednak, że nie jesteście bliźniakami syjamskimi, a czas, który poświęcacie sobie, powinien być dla związku wartościowy i budujący. Szanuj jego przestrzeń i daj mu do zrozumienia, że Ty szanujesz swoją. Pamiętaj, aby nie zatracać się niezdrowo w związku, ponieważ tworzą go dwie jednostki. Tylko wtedy Wasza relacja będzie miała szansę na przerodzenie się w długoterminowy związek.

Przyjaźnie

Nawiązuj je z bliskimi partnera, ale nie zapominaj o własnych przyjaciołach. Nie musisz upodabniać się do jego kolegów, ale na pewno będzie mu miło, jeśli dostrzeże, że w ich towarzystwie czujesz się komfortowo.  

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 21.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
DonitaDonata
Żaden facet nigdy się nie przyzna, że ma uczucia. Oni są wychowani na filmach o superbohaterach, którzy mówią "kocham cię" tylko w wielkim finale :)

Pozdrawiam i zapraszam na moją stronę: zoio.pl
Dodano: 2017-06-21 11:33:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×