6 największych mitów na temat szczęścia w związku

Wiara w mity dotyczące udanego związku może zaburzyć nawet głęboką relację. Jakich stereotypów na temat szczęścia we dwoje lepiej unikać?

mityozwiazku.jpg

Każdy, kto żyje w związku, doskonale wie, że między partnerami zdarzają się różne chwile- zarówno te dobre, jak i złe. Warto pamiętać, że każda para jest inna, tak jak jej recepta na szczęście. Mimo to czasami zdarza nam się traktować poważnie mity dotyczące miłości, przez co często ją tracimy... Przedstawiamy 6 z nich:

1. Różnice między partnerami niszczą związek. Nic bardziej mylnego! To wspaniałe, że każde z Was jest inne, w inny sposób spędza czas wolny i ma inne zainteresowania. Gdybyście cały czas robili to samo, zupełnie nie mielibyście o czym rozmawiać. To samo dotyczy Waszej emocjonalności.. Pomyśl, jak mógłby wyglądać związek pary choleryków.

2. Szczęśliwa para się nie kłóci. Czyżby? Nawet największe kłótnie są nam czasem potrzebne. Związek, w którym nie ma kłótni, najwyraźniej się wypalił. Emocje między Wami świadczą o tym, że nadal bardzo się kochacie. 

3. W stałym związku nie trzeba się starać. Wydaje Ci się, że skoro jesteście ze sobą już kilka lat, wcale nie musisz starać się o partnera? Jak najszybciej zmień swoje podejście! Oczywiście nie chodzi o to, żebyś przez cały czas wyglądała i zachowywała się jak na pierwszej randce. Pamiętaj jednak, że związek trzeba pielęgnować w każdym momencie.

4. Szczęśliwa para wszystko robi razem. Mimo że bardzo się kochacie, wcale nie musicie spędzać ze sobą każdej wolnej chwili. Skoro jesteście ze sobą od dłuższego czasu, dajcie sobie odrobinę luzu i wolności. Zobaczysz, że dzięki temu Wasza relacja odżyje. Każdy człowiek potrzebuje chwili dla siebie!

5. Para z długim stażem umie czytać sobie w myślach. Oczywiście, na pewno wspaniale się rozumiecie, nie oznacza to jednak, że Twój partner odgadnie każdą Twoją potrzebę. Mimo że czujesz, że związek jest stabilny, pamiętaj że nie może w nim zabraknąć szczerej rozmowy.

6. Każda para prędzej czy później decyduje się na kolejny krok. Wszyscy Twoi znajomi mają już dzieci i są po ślubie, a Wy nadal jesteście w tym samym miejscu? Nie przejmuj się. Zastanów się, czy to naprawdę odpowiedni moment na takie decyzje. Warto pamiętać, że każda para odnajduje szczęście w czym innym i wcale nie musicie robić tego, co wszyscy znajomi.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 26.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-26)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×