6 oznak, że Twoje małżeństwo nie działa

Przedstawiamy kilka trudnych, małżeńskich sytuacji, które jasno pokazują, że coś w tym związku naprawdę nie gra. Jeśli te sygnały wydają Ci się znajome, czas pomyśleć o rozsądnym rozwiązaniu tych problemów.

rozwód7oznak.jpg

Oszustwa finansowe

Wszystkie długi, rachunki oraz inwestycje powinny być omówione jeszcze przed ślubem, niestety bardzo rzadko ma to miejsce. Prawnicy zauważyli, że najczęstsze kłopoty finansowe rozwodzących się par polegają na braku zachowania pełnej jawności finansowej przez jedno z małżonków. Brak zgodności finansowej w związkach bardzo często budzi brak zaufania.

Ciche dni

Każdy człowiek komunikuje się w inny sposób, ale to, jak reaguje w chwilach złości, zdenerwowania, frustracji lub smutku jest bardzo istotne. Jeśli w związku ma miejsce obrażanie się oraz wprowadzenie do relacji tak zwanych "cichych dni", jest to znak ostrzegawczy złej komunikacji w małżeństwie. Według psychologów to pocałunek śmierci dla par, ponieważ prowadzi do uczucia niechęci oraz toruje drogę do kompromisu.

Sekrety

Uczciwość to podstawowy klucz do zbudowania związku na solidnych fundamentach. Co dzieje się, kiedy jeden z małżonków ma swoje sekrety? Jeden sekret może przerodzić się w kolejny i zanim się zorientujesz, będziecie już w separacji. Kiedy nagle zmieniają się hasła do internetowych rachunków bankowych lub pojawiają się hasła do odblokowania telefonu, to w niektórych przypadkach oczywista oznaka niewierności.

Kontrola

Psychologowie twierdzą, że związek przestanie funkcjonować, kiedy jedno z małżonków zacznie wszystko nadmiernie kontrolować. Kiedy ktoś zaczyna kontrolować finanse i uzurpuje sobie do tego wyłączne prawo, może wyhodować w ten sposób niechęć oraz poczucie niższości partnera. Jeśli mężczyzna przestaje pozwalać na swobodny dostęp do wspólnego konta, sprawia, że kobieta w takim negatywnym układzie czuje się z niewolona i tak, jakby nie mogła dokonywać własnych wyborów dotyczących swojego życia.

Nigdy ich nie ma

Jeśli czujesz, że prawie nie widujesz już swojego partnera i spędza on coraz więcej czasu z dala od domu, zwróć na to szczególną uwagę, bowiem być może jest to czerwona flaga dla tego związku. Jeśli mężczyzna kupuje dużo nowych ubrań, nagle pragnie zrzucić zbędne kilogramy, chodzi na siłownię, nienaturalnie koncentruje się na swoim wyglądzie, a jednocześnie ma ogromne luki w postaci braku czasu, może oznaczać to tylko jedno...

Problemy z uzależnieniem

Nawet jeśli jesteście małżeństwem zgodnym i zgranym, szanse na rozwód po pojawieniu się problemu z uzależnieniem są ogromne. Niektórzy świadomie decydują się na związek z osobą uzależnioną, ponieważ wydaje im się, że w ten sposób uratują ją i wyleczą. Niestety, takie postępowanie to zazwyczaj porażka. Małżeństwo nie rozwiąże problemów zdrowia psychicznego lub uzależnień. Wręcz przeciwnie, bardzo często taka osoba musi zostać opuszczona przez bliskich w celu podjęcia decyzji o zdecydowaniu się na profesjonalną pomoc. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 01.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×