6 rzeczy, które zniszczą nawet najtrwalszy związek!

Istnieją pewne zachowania, które dla związku są jak trucizna...

zniszczyczwiazekkk.jpg

Okazuje się, że głównym powodem rozstania nie zawsze musi być zdrada czy różnice charakterów. Oto najczęstsze zachowania, które niszczą nawet najtrwalsze relacje... Zobacz, czego musisz uniknąć, aby nie tracić bliskich Ci osób!

1. Krytykowanie. Ciągłe uświadamianie drugiej osobie, że coś robi źle bardzo zaburza jej poczucie własnej wartości. Za krytyką bardzo często kryje się pogarda i niezrozumienie czyichś działań czy decyzji. Zanim po raz kolejny udzielisz "dobrej rady", zastanów się dwa razy.

2. Nieszczerość. Uraza zwykle bierze się z poczucia krzywdy i doznanej niesprawiedliwości... Jeżeli czujesz się zraniona przez partnera, powinnaś rozmawiać z nim na bieżąco i mówić mu o wszystkim, co Cię trapi. Chowanie urazy sprawi, że ból będzie coraz większy, zaczniecie kłócić się o każdą sprawę, a w pewnym momencie będzie już za późno na nadrabianie bliskości.

3. Ciągłe sprzeczki. Przyzwyczajenie się do rozwiązywania każdego problemu za pomocą awantury sprawi, że nie będziecie umieli już normalnie rozmawiać. Czy każda sprawa warta jest aż takich nerwów?

4. Kontrola. Każdy związek powinien opierać się na minimalnym zaufaniu. Nic nie zatruwa związku bardziej od nieustannej kontroli. Pamiętaj, że każdy z Was ma pełne prawo do własnego życia poza związkiem- dotyczy to osobistych spraw, znajomych i pasji.

5. Wymagania. Zastanów się, czy żądania, jakie stawiasz partnerowi, są realne. Być może Twoja zachłanność powoduje u niego jedynie poczucie winy? Zanim zaczniesz wymuszać na partnerze spełnianie obietnic, zastanów się, czy Ty sama dajesz z siebie wszystko.

6. Zaniedbanie. Nie chodzi tu o Twój wygląd, a o troszczenie się o Waszą relację. Po kilku latach związku możesz uznać, że nie musisz robić absolutnie nic, aby cały czas było między Wami dobrze- to ogromny błąd! Warto dawać partnerowi jak najwięcej ciepła i miłości w każdym momencie, bez względu na to, jaki macie staż.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 11.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×