6 sposobów na stworzenie więzi emocjonalnej z partnerem

Zabezpiecz swoje relacje, koncentrując się na emocjach.

iStock-523167334.jpg

Identyfikuj i nazywaj uczucia

Pierwszym krokiem w celu identyfikacji uczuć jest rozpoznanie, że w ogóle je masz. Choć z rozpoznaniem uczucia problem mają głównie mężczyźni, zdarzają się kobiety, które również nie wiedzą, co czują.  Dziel się nimi z partnerem. On również chce Cię poznawać, a Twoje uczucia są częścią ciebie. Jeśli nie rozpoznajesz własnych uczuć, jak mogłabyś podzielić się częścią siebie? Świadomość uczuć pomaga stworzyć emocjonalną więź. 


Spraw, aby partner czuł się wyjątkowo

Znajdź sposoby, aby Twój partner poczuł, że jest Twoim priorytetem. Szybkie połączenia telefoniczne, wysyłanie pozytywnych wiadomości tekstowych lub spontaniczna podróż tylko we dwoje. Sposobów na pokazanie partnerowi, że jest wyjątkowy, jest wiele! Bądź kreatywna.


Mów o tym, co zamierzasz zrobić

Jeśli wiesz, że po pracy nie będziesz miała siły sprzątać, nie poświęcaj całego poprzedniego wieczora, aby opowiadać partnerowi o tym, ile wysiłku będziesz musiała włożyć w sprzątanie. Pamiętaj, aby mówić wyłącznie o rzeczach, które rzeczywiście zamierzasz robić. Twoje plany i słowa nie powinny stawać się w jego oczach błahymi i nieważnymi. 


Kochaj

Jesteśmy ludźmi i wszyscy popełniamy błędy. Nie zakładaj, że mężczyzna, z którym się związałaś, będzie idealny. Nie wskazuj mu jego słabości. On już o nich wie. Akceptuj partnera we wszystkim, nawet w jego małych dziwactwach. Pamiętaj, że Ty też je masz i chciałabyś tego samego szacunku od swojego partnera. 


Buduj słowami i działaniami

Bądź pozytywna i pomóż swojemu partnerowi być najlepszym mężczyzną, jakim może być. Budowanie bezpieczeństwa emocjonalnego to zaufanie i ochrona partnera. Daj mu do zrozumienia, że zawsze będziesz stała przy nim. Niezależnie w jakiej sytuacji życiowej się znajdziecie. 


Chroń swój związek przed innymi ludźmi

Niezależnie od tego, czy są to teściowe, czy groźby od współpracowników.  Od Was dwojga zależy siła i bezpieczeństwo Waszej relacji. Upewnij się, że właściwie lokalizujesz zagrożenia dla związku. Wzmacniaj związek ponad indywidualne potrzeby. Dzięki temu dowiesz się, jak stworzyć silną, stabilną i satysfakcjonującą więź emocjonalną. 

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 22.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Dziwne. Do tej pory sądziłam, że więź emocjonalna między partnerami tworzy się dzięki miłości i nic więcej do tego nie potrzeba. Po co budować coś takiego na siłę, powinno przyjść samo, a jeśli nie to chyba nie to.
Pozdrawiam i zapraszam na bloga https://testujzadarmo.blogspot.com/
Dodano: 2017-06-24 11:24:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×