6 sygnałów, które świadczą o tym, że spotykasz się z niewłaściwym mężczyzną

Kobiety bardzo często nie zdają sobie sprawy, że wiążą się z toksycznymi mężczyznami. Dlaczego? Są atrakcyjni, zabawni, kąśliwi, czarujący, przez co dobrze odnajdują się w towarzystwie. Ich negatywne cechy charakteru są skrzętnie ukrywane, nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet wpada w pułapki relacji, które potrafią zrujnować życie. Oto 6 sygnałów, na które szczególnie powinnaś uważać, zanim zdecydujesz się na związek.

iStock-487650613 (1).jpg

Pan wymówka

Mężczyzna nierespektujący planów i zawsze znajdujący wymówki, aby nie stać się ich częścią, nie zasługuje na Ciebie. Jeśli nigdy nie jest w stanie być na tyle uprzejmy i przełożyć swojego nieoczekiwanego wypadu, a zamiast tego w ostatniej chwili wycofuje się z Waszych wspólnych planów i sprawia, że to Ty jesteś tą, która czuje się winna, uciekaj.

Nigdy nie odpowiada na telefony

Oczywiście nikt nie musi odpowiadać na telefony i wiadomości w mgnieniu oka, ale jeśli jest to nagminne, a Ty jesteś uzależniona od czekania na jego kontakt, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Jest to po prostu niegrzeczne. On zdaje sobie sprawę, że napisałaś i czekasz na jego odpowiedź. Nie odzywa się, bo nie ma na to ochoty. Prawda jest taka, że jeśli chciałby się z Tobą skontaktować, zrobiłby to od razu.

Tylko ja 

Rzadko robicie to, co Ty chcesz, ale Ty zawsze musisz wypełnić sytuacje, które on planuje. Oznacza to, że nie bierze Twoich zainteresowań i potrzeb pod uwagę, ponieważ tak naprawdę go to nie obchodzi. Mężczyzna z automatu przyjmujący postawę alfa, nie lubi, kiedy się z nim dyskutuje, dlatego, jeśli nie możesz nie zgadzać się z jego sugestiami, ten związek nie ma sensu.

Potrzeby 

Czy Twój wymarzony mężczyzna, z którym właśnie zaczęłaś się spotykać, jest ciągle niedostępny, a zwłaszcza wtedy, kiedy najbardziej go potrzebujesz? Czujesz, że wszystkie Twoje prośby o pomoc lub poradę są dla niego uciążliwe? Najprawdopodobniej sytuacja odwraca się, kiedy on potrzebuje Ciebie, prawda?

Bardziej ceni twoje ciało niż osobowość

Jeśli związałaś się z mężczyzną, który lubi chwalić się Tobą przed swoimi przyjaciółmi, ale wycofuje się, kiedy sprawy zaczynają nabierać powagi, zastanów się, czy Wasza relacja ma sens. Oczywiście związki opierają się również na wzajemnym pożądaniu i seksie, ale w dużej mierze ich najsolidniejszym filarem jest właśnie przyciąganie osobowości, wspólne zainteresowania i odnalezienie bratniej duszy. Wygląda na to, że on widzi wyłącznie Twoje ciało, a nie Ciebie.

Jego żarty są obraźliwe

Docinki niewłaściwego mężczyzny sprawiają przykrość, są protekcjonalne i lekceważące. Jeśli Twój partner nie rozumie różnicy między uroczym dokuczaniem a obrażaniem, a także nie obchodzi go, jak jego żarty wpływają na innych, nie zasługuje na Ciebie. Pamiętaj, że takie zachowanie bardzo rzadko ulega zmianie.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 27.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×