6 sygnałów wskazujących na to, że jesteś nieszczęśliwa w związku

Niektórzy ludzie pozostają w nieszczęśliwych związkach bez względu na wszystko. Ignorują swoje nieszczęście w imię wygody i strachu przed samotnością. Niektórzy zaprzeczają, że są niezadowoleni, choć w głębi duszy rozdziera ich smutek. Na dłuższym dystansie nie ma to sensu. Jeśli te 6 oznak wydaje Ci się znajome, nadszedł czas, aby zakończyć związek lub przewartościować pewne rzeczy.

iStock-499769824 (1).jpg

Wolisz spędzać czas z innymi

Jeśli nie czekasz z niecierpliwością, aby wrócić do domu i zobaczyć swoją drugą połówkę, to zły znak. Zdrowo jest spędzać czas oddzielnie, aby utrzymać dobrą relację z samym sobą, ale problemy zaczynają się pojawiać wtedy, kiedy cały swój wolny czas poświęcasz komuś innemu. Jeśli nie możesz już znieść zbyt dużej ilości czasu spędzonego z partnerem, spróbujcie od siebie odpocząć. Weź oddech i zobacz, co czujesz, kiedy go przy Tobie nie ma.

Myśl o byciu singlem Cię podnieca

Jeśli jesteś ze swoim partnerem od wielu lat to normalne, że czerpiesz ogromną przyjemność z poznawania nowych ludzi. Ale gdy idea ta zaczyna ewaluować w chęć bycia singlem, to jednoznaczny sygnał nieszczęśliwego w związku. Masz ochotę kontaktować się z byłymi? Flirtujesz, gdy jesteś sama? Jeśli tak, zakończ swój związek, zanim komuś stanie się krzywda, albo zrobisz coś, czego będziesz żałowała do końca życia.

Męczysz się

To bardzo niesprawiedliwe, gdy jeden z partnerów przestaje próbować i nie wkłada wysiłku w związek. Niestety, może być to początkiem końca. Jeśli naprawdę kochasz i chcesz dbać o swojego partnera, powinnaś pracować nad związkiem, nawet wtedy, kiedy jest to najtrudniejsze. Nie powinno to również być dla Ciebie wymuszoną pracą.

Nie uprawiacie seksu

Kiedy ostatni raz zainicjowałaś seks? Możesz przyznać, że ostatnio nawet celowo go unikałaś? Oczywiście istnieją różne czynniki, które mogą wpływać na poziom pobudzenia danej osoby, ale może po prostu nie chcesz już być ze swoim partnerem. Jeśli nie zależy Ci, aby sprawy łóżkowe wróciły na dawny ognisty tor, może nie ma już sensu walczyć dalej.

Nie dbasz o atmosferę po kłótni

Na początku chciałaś konstruktywnie naprawiać atmosferę, po każdej kłótni? Próbowałaś pozostawać cierpliwa i zrównoważona, ponieważ nie chciałaś stracić partnera. To normalne. Jeśli teraz nie obchodzi Cię, jak bardzo go skrzywdziłaś i czy kłótnia zakończy się rozstaniem, oznacza to, że jesteś wrogo do niego nastawiona. Myśląc o tym, czy jesteś szczęśliwa w związku, weź pod uwagę sposób rozwiązywania konfliktów.

Wspólna przyszłość Cię przeraża

Czujesz się nieswojo, kiedy wyobrażasz sobie siebie i swojego partnera za kilka lat? Zaufaj swojemu sercu i słuchaj wszystkich objawów, ponieważ są one bardzo istotną informacją. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie przyszłości ze swoim partnerem, dlaczego wciąż z nim jesteś?

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 13.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Wszystkie 6 sygnałów by się zgadzało. Przeszłam przez to. W dodatku mam wrażenie, że partner mną manipulował i zaniżał moją samoocenę. To było piekło. W końcu doszło do rozstania, a ja zamiast wolna, poczułam się zdołowana i rozbita. Nie wiedziałam, gdzie szukać pomocy. Zgłosiłam się do pana Sadowskiego z Psychologgii. Spotkania bardzo wiele mi dały bo nareszcie zaczynam się podnosić.
Dodano: 2017-07-20 13:19:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×