9 rzeczy, które świadczą o tym, że czas zakończyć ten związek! Cz.2

W pierwszej części poradnika opowiadałam o komplementach oraz poczuciu bycia ważną i słuchaną. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego tak bardzo ważne jest wkładanie wysiłku w związek (przez dwie osoby!) oraz dlaczego kobiety zawsze wolą być na drugim miejscu.

iStock_74865831_SMALL (1).jpg

JESTEŚ CIĄGLE DRUGA

Podobnie jak w przypadku poczucia bycia sobą w związku, bardzo ważnym elementem zdrowej relacji jest komunikacja z partnerem. Jeśli zauważyłaś, że wciąż jesteś na drugim miejscu, a go interesują tylko rzeczy spoza Waszego świata, powinnaś zastanowić się nad ucieczką. Kobiety w długoletnich związkach pomimo poczucia odrzucenia i beznadziejnej sytuacji godzą się na takie traktowanie. Dlaczego? Najczęściej ze strachu przed samotną przyszłością i wizją siebie samej, żyjącej w poczuciu wybrakowania i pustki. 

NIE WKŁADA ŻADNEGO WYSIŁKU W WASZ ZWIĄZEK

Relacje międzyludzkie, szczególnie te bliskie wymagają zarówno wysiłku, jak i kompromisu. Nie możesz być jedyną osobą, która dba o Waszą relację, podczas gdy Twój partner żyje beztrosko swoim życiem, nieświadomy Twoich potrzeb. Powinien odwzajemniać Twoje starania lub być gotowy wkładać w Wasz związek proporcjonalną ilość wysiłku co Ty. Jeśli tak nie jest, bardzo szybko możesz stać się młodszą wersją jego gloryfikowanej matki.

CZUJESZ NIEPEWNOŚĆ

Wszyscy ludzie mają swoje prywatne "stresiki", których pomimo ogromnych starań, nigdy nie przezwyciężą. Jednak jeśli codziennie zadajesz sobie pytanie, czy jesteś wystarczająco atrakcyjna, aby z nim być, to prawdopodobnie powód do tego, żeby spakować walizkę. Twój partner powinien zrobić wszystko, abyś każdego dnia dzięki niemu czuła się jak lepszą wersją siebie! Powinien być inspiracją dla Twojej pewności siebie! Jeśli tego nie robi... nie jest wart Twojego czasu.

JEŚLI KTOŚ O NIEGO PYTA, ZMIENIASZ TEMAT

Sytuacja jest tak gorąca lub zimna, że nie chcesz rozmawiać o nim ze swoimi przyjaciółmi, ponieważ nie da się tego zrobić bez narzekania? Może warto cofnąć się o krok i przemyśleć kilka rzeczy? Najprawdopodobniej starasz się im wytłumaczyć, że to faza przejściowa, ale czy to prawda?

KLIKNĘŁAŚ TEN POST

Nie musiałaś czytać o tych wszystkich oznakach nieudanego związku, ponieważ z pewnością znasz je na pamięć i doskonale zdajesz z nich sobie sprawę! Prawdopodobnie podświadomie unikasz niewygodnej sytuacji. Jeśli wybrałaś wejście w ten artykuł, szukając usprawiedliwienia do odejścia i potwierdzenia swoich obaw, to znaczy, że wiesz, co będzie dla Ciebie najlepsze. Nie szukaj wymówek, aby pociągnąć za spust. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 30.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×