9 sytuacji, których powinnaś unikać w małżeństwie cz.2

W poprzedniej części wprowadziłam Cię w problem sekretów finansowych, pornografii oraz powstrzymywania emocji, zaś w tym artykule wytłumaczę, jaki wpływ na małżeństwo mogą mieć między innymi kontakty z byłymi, alkohol oraz nieustające korzystanie z telefonu.

iStock-609062582 (1).jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ. 

Kluby ze striptizem

Jeśli żadne z małżonków nie widzi problemu w wizycie w klubie ze striptizem, nie powinno to być prowodyrem konfliktów. Sprawy zaczynają nabierać nieprawidłowego rozwoju, kiedy jedno z nich uważa, że jest to niekomfortowe i może wiązać się ze zdradą. Jeśli tak czujesz, bądź szczera w stosunku do siebie i partnera. Opiekuńczy partner powinien słuchać i szanować Twoje życzenia. Spróbuj nie wyciągać pochopnych wniosków. Postaraj się porozmawiać z partnerem i uzyskać szczerą odpowiedź, która będzie wynikiem otwartego dialogu. Podziel się swoimi przemyśleniami oraz wartościami, a z pewnością wkrótce dojdziecie do kompromisu.

Kontakty z byłymi

Czasami istnieją powody, aby zostawać z byłymi partnerami w stałym kontakcie. Czasami jest to wspólny krąg przyjaciół, to samo miejsce pracy, dzieci lub zwierzęta. W tym wypadku nie ma nic złego w życiu w przyjaźni z byłym partnerem. Istnieje jednak jedno zastrzeżenie: taka sytuacja musi być szczerze zakomunikowana i wtedy nawet były partner może stać się dobrym przyjacielem. Psychologowie ostrzegają jednak przed sytuacjami, kiedy nie ma zbyt dużo spraw wiążących byłych kochanków. Nie ma jednak powodów do paniki. Ponownie wszystko jest kwestią uzgodnienia warunków, uczciwości i otwartości. Jeśli czujesz, że ktoś jest ważniejszy niż Ty, nadszedł czas, aby skonsultować się z terapeutą par.

Nieustające korzystanie z telefonu

Kiedy mężczyzna lub kobieta wciąż skupiają się na swoich telefonach, komputerach lub oglądaniu telewizji w różnych pomieszczeniach, może być to związane z chęcią ucieczki od partnera lub ukrycia czegoś. Niestety nawet dla najbardziej szczęśliwych par to zły nawyk. Brak komunikacji można naprawić, wyłączając wszystkie urządzenia elektroniczne, kiedy oboje znajdziecie się w domu. Spróbujcie być obecni dla siebie i rozmawiać patrząc sobie w oczy. Nawet najmniejsze momenty są niezbędne do utrzymania intymnej relacji między partnerami.

Alkohol

Jeśli Twój mąż regularnie wychodzi z kolegami i pod wpływem alkoholu wraca w środku nocy, Twój związek może być w tarapatach. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli Twój małżonek ukrywa, że ma problemy z alkoholem. Ważne jest, abyście wspólnie spróbowali się zmierzyć z sytuacją. Jeśli masz dziwne przeczucie, kieruj się nim. Porozmawiaj ze swoim partnerem, wyraź swoje zaniepokojenie, spróbuj dowiedzieć się, co się dzieje. Jeśli macie do czynienia z zaczątkami alkoholizmu ważne, aby nauczyć się o tym mówić i uzyskać odpowiednią pomoc w razie potrzeby. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 08.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×