10 kłótni, które nie istnieją w zdrowych związkach cz.2

Wciąż nie możesz dojść do porozumienia ze swoim partnerem? Być może jest to sygnał, że powinniście się po prostu rozstać? Sprawdź, jakie kłótnie na to wskazują.

iStock-508938993 (1).jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz tutaj.  

Wysiłek wkładany w związek

Relacje partnerskie opierają się na braniu (nie oszukujmy się, że jest inaczej) i dawaniu, ale każda osoba może postrzegać to inaczej. Jeśli czujesz, że jesteś jedyną osobą, która wkłada wysiłek w związek to wskazówka - zwiastun przyszłych problemów. Choć taka nierównowaga w długoletnich związkach jest bardzo często nieunikniona, ważne, aby partnerzy rozmawiali na ten temat i dochodzili do kompromisu. Jeśli jest to niemożliwe i leniwa część związku nadal uważa Waszą relację za oczywistą, jest to duże zielone światło do ulokowania uczuć w kimś innym.

Seks

Jest ważny. W dzisiejszych czasach nikt nie podejmuje już dyskusji na ten temat. Bez względu na to, jak długo jesteście razem, ważne jest, abyście dzielili swoje poglądy dotyczące spraw łóżkowych. Jeśli oboje czujecie się dobrze z uczestnictwem w przyjemnościach seksualnych raz na miesiąc, to świetnie. Jeśli jednak któreś z Was jest niezadowolone, może być to podwaliną przyszłych problemów. Spróbujcie znaleźć wspólnie rozwiązanie tej sytuacji, jeśli to niemożliwe, prawdopodobnie nie powinniście być razem.

Porównywanie

Wciąż porównujesz obecnego partnera do swojego byłego? Przestań! Nie rób tego! Choć mózg jest do tego zmuszony, prosisz się o kłopoty, kiedy to robisz. Zwłaszcza jeśli powoduje to kłótnie. Być może Twój obecny partner nie przeczytał tylu książek, co Twój eks, ale krytykowanie go w taki sposób, będzie przyczyną bólu, jak i powstawania nieodwracalnych blizn na związku.

Urazy sprzed lat

Niezadowolenie jest największym zabójcą dla każdego związku. Jeśli dzielą Was pewne „niedorozmawiane” sprawy i obydwoje czujecie z tego powodu wzajemną niechęć, powinniście jak najszybciej przedyskutować te kwestie. Jeśli nie uda Wam się rozwiązać problemu, być może jest to sygnał, aby iść dalej. W przeciwnym razie, obydwoje będziecie żywić do siebie na wzajem coraz większą urazę, która z czasem stanie się niemożliwa do załagodzenia.

Zaangażowanie

W zasadzie to jedno słowo sprowadza się do postrzegania wspólnej przyszłości i poglądu na temat tego, co oznacza bycie w związku. Masz poczucie, że w przyszłości moglibyście stać się małżeństwem, czy zupełnie odwrotnie, jest to związek tylko na chwilę? Wszystkie te spostrzeżenia dotyczące stanu relacji są ważne, ale jeśli partnerzy mają odmienne zdania, związek jest skazany na koniec. Jeśli jedna osoba nie może się zobowiązać, a druga czuje, że potrzebuje partnera na wyłączność i na zawsze, być może nadszedł czas, aby ponownie ocenić związek.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 03.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×