10 kłótni, które nie istnieją w zdrowych związkach cz.1

Dobrze działający związek widać gołym okiem, ale ten, który zamienia się w toksyczny i niemający przyszłości trudno rozpoznać, ponieważ każda relacja ma inne charakterystyczne objawy kłopotów. Oto spory, które nigdy nie znajdą miejsca w zdrowej, szczęśliwej relacji. Jeśli okaże się, że jesteś ofiarą wymienionych argumentów, zrób krok w tył i przeanalizuj sytuację. Warto walczyć o kompromis, ale jeśli jest to niemożliwe, należy jak najszybciej spakować walizki.

iStock-613873686 (1).jpg

Zdrada

Dla niektórych wydaje się to oczywiste, jednak byłabyś zdziwiona, jak wiele par toczy spory o zasady wierności. Kiedy kobieta twierdzi, że namiętny pocałunek to już zdrada, partner może trwać w błędnym założeniu, że wyłącznie seks kwalifikuje się, jako oznaka niewierności. Jeśli w Twoim związku również przytrafiają się takie kłótnie, ewakuuj się jak najszybciej. Im dłużej będziesz w nim tkwiła, tym więcej niezdrowych dramatów przed Tobą.

Komunikacja

Twój partner jest koszmarny w wymianie ponętnych i składnych wiadomości tekstowych, a Ty kochasz ten rodzaj komunikacji? Jesteś raczej cichą i pasywną stroną kłótni, a on szybko wpada w szał i jest niemiły? To bardzo ważne, aby w relacji mieć podobny lub przynajmniej kompatybilny styl wzajemnej komunikacji, zwłaszcza jeśli nie chcesz skończyć w sytuacji, w której nie możecie znaleźć kompromisu.

Pieniądze

Są nieodzownym elementem realiów każdej pary, a jeśli wciąż o nie walczycie i macie skrajnie różne opinie na temat zarządzania budżetem możesz mieć pewność, że nigdy nie dojdziecie do konsensusu. Oczywiście jedną rzeczą jest posiadanie różnych zdań dotyczących wydawania pieniędzy, a inną wydawanie całej wypłaty w przeciągu jednego tygodnia.

Styl życia

Jeśli na tym polu wciąż toczycie spory, ponieważ dla jednej ze stron wymarzonym odpoczynkiem jest spędzenie czasu przed telewizorem na kanapie, a dla drugiej wyjście do kina lub spotkanie z przyjaciółmi, w przyszłości może stworzyć to zupełnie nowe problemy. Zwłaszcza, jeśli nie możecie się dogadać i uzupełniać.

Relacje rodzinne

Nie każda rodzina ma poukładane relacje. Jeśli jednak zdarza Ci się spędzać czas z rodziną i cenisz to ponad wszystko, a Twój partner tego nie wspiera, w tym przypadku nie należy iść na kompromis. I nie chodzi tu o codzienne poświęcanie czasu przyszłej teściowej, ale choćby o weekendowe obiady, które dla większości par nie są dyskomfortem. Jeśli Twój partner nie może zaakceptować Twojej rodziny i wciąż się o to kłócicie, z tej sytuacji najprawdopodobniej nie ma wyjścia.

Drugą część artykułu znajdziesz tutaj.  

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 02.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×