10 rzeczy, które zbudują zdrowy związek

Każdy buduje sobie pojęcie zdrowego związku samodzielnie, ale wraz ze swoim partnerem możecie spowodować, że będziecie jeszcze bardziej szczęśliwi. Zobacz, co zrobić, aby Wasz związek był zdrowy, a Wasza niezależność nie ucierpiała.

zdrowy zwiazek.jpg

1. Wspólne spędzanie czasu i dobra zabawa to rzecz, która powinna spotkać każdy związek. Podstawą zdrowego związku jest jednak wiedza, co zrobić, aby dobrze się bawić również poza nim. 

2. Pamiętaj, że każdy związek przechodzi przez różne sytuacje. Ciągłe zamartwianie się co zrobić, aby Wasz związek był idealny, nie jest dobrym pomysłem.

3. Spraw, aby Twój partner czuł, że jest dla Ciebie wyjątkowy. Zrób listę rzeczy, dzięki którym to właśnie jego wybrałaś. Pomoże Ci go doceniać, ale też uświadomisz sobie, że podjęłaś właściwy wybór!

4. Nienawiść i niechęć do samego siebie zniszczyły już nie jeden związek. Pokochaj i zaakceptuj siebie. Twój związek na pewno na tym zyska. Jeżeli Twój partner będzie czuł, że jesteś szczęśliwa, on też będzie szczęśliwy.

5. Jedną z podstawowych cech, które powinien posiadać zdrowy związek, jest indywidualność! Tak! Nie musisz przez całe życie opiekować się swoim partnerem i poświęcać mu każdej chwili. Bądź dla niego ciekawa. Spraw, aby był Tobą zainteresowany.  Odszukaj w sobie stare pasje, znajdź hobby lub podejmij aktywność, która będzie Cię inspirowała.

6. Znajdźcie sposób, aby rozmawiać i rozwiązywać Wasze problemy. Jeżeli muszą być to kłótnie, nie bój się ich. Specjaliści potwierdzili bowiem, że w wielu przypadkach to właśnie kłótnie najlepiej oczyszczają i uzdrawiają związki.

7. Kiedy Twój partner coś do Ciebie mówi, nie pozwól, aby myślał, że go nie słuchasz. Nie uciekaj wzrokiem, nie oglądaj telewizji i nie baw się telefonem. Takie długotrwałe traktowanie może zniszczyć związek. Daj mu do zrozumienia, że on i jego sprawy są dla Ciebie najważniejsze i zawsze masz czas na rozmowę z nim.

8. Wszyscy zazwyczaj pamiętają o urodzinach lub większych powodach do świętowania. Spróbujcie ustalić ze swoim partnerem, świętowanie mniejszych okazji. Przyjemnie jest doceniać każdą chwilę spędzoną wspólnie, sukcesy w pracy, lub pierwszą przespaną noc po przyjściu dziecka na świat.

9. Wspieraj swojego partnera i nigdy go nie osądzaj! Ciągłe krytykowanie kogoś za to, kim jest, z pewnością doprowadzi, do rozpadu związku. Zastanów się, czy kiedy się w nim zakochiwałaś, myślałaś o tym, ile ma pieniędzy w portfelu lub było dla Ciebie ważne, że ma mało interesującą pracę? Wspieraj go na każdym etapie jego życia. Niezależnie od tego, jaki zawód obecnie wykonuje.

10. Pamiętaj, że brak szacunku w związku jest, jak brak jabłek w jabłeczniku! To przysłowie powinno towarzyszyć Wam przez całe życie! 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Niedziela 18.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×