10 rzeczy, których mężczyzna nigdy nie powinien powiedzieć do kobiety cz.2

Tych słów, padających z ust mężczyzn, nie powinnaś akceptować nigdy!

iStock-523559285.jpg

 Pierwszą część artykułu znajdziesz tutaj

Jesteś zbyt apodyktyczna

Te słowa bardzo rzadko wypowiadane są w stosunku do mężczyzn, ponieważ ci, którzy są asertywni, pewni siebie i uczciwi są określani mianem fantastycznego lidera, nie apodyktycznej marudy. Kobiety posiadające te same właściwości, są postrzegane, jako trudne i zaborcze.

Uśmiechnij się

O ile właśnie nie stajemy do zdjęcia grupowego, taka komenda nigdy nie powinna paść w stosunku kobiety. Instruowanie, aby się uśmiechnęła i wyglądała przyjaźniej jest bzdurą. Dlaczego kobiety muszą być miłe, aby być lubianymi? Nie dbaj o to czy ktoś Cię lubi, dbaj o to, czy ktoś Cię szanuje i traktuje poważnie.

Naprawdę lubisz sport?

Kobiety mogą robić to samo, co mężczyźni. Zanim umówisz się na kolejną randkę, ostrzeż mężczyznę, że potrafisz grać w gry wideo i uprawiasz sport. Może być to dla niego szokiem. Tego rodzaju pytania, powinny wiązać się głównie z konsternacją, ponieważ nie jest wielkim objawieniem, że wielu wybitnych inżynierów, dyrektorów i…sportowców to właśnie kobiety!

Tak nie zachowuje się kobieta

Picie alkoholu, używanie przekleństw, siedzenie z rozchylonymi nogami wszystkie te czynności, przynajmniej wtedy, kiedy ostatnio sprawdzałyśmy, nie były zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. To, co robią ludzie, a w tym, co robią kobiety, nie powinno mieć żadnych ograniczeń! Posiadają tyle niezbywalnej wolności co inni.

Nie powinnaś tyle jeść

Nawet jeśli dopisuje mi apetyt?

Robisz to, jak dziewczyna

Niestety bardzo często wyrażenie to, jest traktowane jako argument obraźliwy, ale pokazuje wyłącznie ignorancję ze strony użytkownika tego wyrażenia. Czy on naprawdę nie wie, do czego zdolne są dziewczyny? Poinformuj mężczyznę, że jest wiele innych twórczych słów, a to powinien zostawić na inną sytuację.

Tu nie ma miejsca dla kobiety

Jeśli spotkasz się z takim wyrażeniem, spróbuj od razu dowiedzieć się od mężczyzny, który je wypowiedział, gdzie w takim razie jest miejsce kobiet. Może ma na myśli kuchnię? Każde miejsce jest miejscem dla kobiety, a w tym sale konferencyjne lub pałac prezydencki. Mężczyzna nigdy nie powinien decydować o tym, gdzie kobieta ma być lub nie. Dlaczego? Bo ona może być tam, gdzie chce i na to zasługuje. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 13.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×