10 rzeczy, których mężczyzna nigdy nie powinien powiedzieć do kobiety cz.1

Istnieje wiele bolesnych słów, które świadomie lub nie są kierowane do kobiet. Wiele z nich to małe uszczypliwości natomiast reszta to seksistowskie komentarze. Normy płci i role społeczne w dzisiejszym świecie zacierają się i stają się coraz bardziej nieaktualne, a jednak wciąż istnieje grono ludzi, którzy tego nie zauważyli. Oto 10 rzeczy, które nigdy nie powinny zostać wypowiedziane w stosunku do kobiety.

iStock-530184744.jpg

Każda kobieta w swoim życiu choć raz usłyszała komentarz, który sprawił, że zaczęła się zastanawiać, czy osoba, z której ust się wydobył, nie utknęła w poprzedniej dekadzie. Nawet jeśli nie są to skrajności, istnieją zwroty, które są wypowiadane bez intencji obrażenia, ale nadal pozostają problematyczne. Kobiety zdają sobie z tego sprawę, ale niestety wciąż to tolerują.

bo jesteś kobietą

Nie istnieje żaden powód, dla którego słowa te powinny być akceptowane. Pod żadnym pozorem nie powinny być wykorzystywane, jako pretekst do usprawiedliwienia czegoś. Nie ma to najmniejszego sensu i jest wyrazem braku poszanowania kobiety, jako człowieka. Każdy, kto odważy użyć się tego sformułowania, powinien mieć albo dobre argumenty, albo być przygotowanym na kosmicznie gorącą dyskusję.

Masz okres?

Nigdy! Nigdy przenigdy to pytanie nie powinno zostać zadane, nawet jeśli w rzeczywistości miesiączkujesz. Nie ma lepszego sposobu na gniew kobiety, gdy jest przewrażliwiona z jakiegoś powodu. Nie wszystkie emocje są przypisane miesiączce, a kobieta automatycznie nie traci kontroli, kiedy zaczyna miesiączkować. Poza tym kobiety znają ten stan od wieku dojrzewania, więc jako dorosłe kobiety wiedzą, jak sobie z nim radzić.

usiądź i wyglądaj ładnie

Czy w dzisiejszym świecie naprawdę istnieją jeszcze mężczyźni, którzy nie zauważyli, że kobiety mają coś więcej do zaoferowania niż tylko wygląd? Na przykład… inteligencję? Zdolności przywódcze? Kobiety są zdolne do wszystkiego, co mogą robić mężczyźni. Dodatkowo przynoszą życie na świat! To niezwykle irytujące, kiedy ktoś sugeruje, że kobieta ma być wyłącznie twarzą, choć doskonale wie, jak dużo siły w niej drzemie. Najbardziej znane i cenione kobiety w świecie, nie osiągnęły wszystkiego siedząc i wyglądając!

Pozwól mi zrobić to za ciebie

Zrozumiałyśmy, ale nie potrzebujemy tego! Kobiety mogą poradzić sobie ze wszystkim. Począwszy od prowadzenia firmy do otwarcia słoika. Jeśli jednak kobieta nie może sobie z czymś poradzić, poprosi o pomoc, ale nie należy narzucać jej męskości, sugerując, że wciąż pozostaje tą, którą przez wieki zwykło się zwać  "słabszą płcią". 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 15.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim Dodano: 2017-03-15 13:41:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×