Cechy, które przyciągają mężczyzn cz.1

Atrakcyjność. Nie ulega wątpliwości, że wygląd odgrywa tutaj najbardziej integralną rolę. W rzeczywistości składa się na nią, dużo więcej niż może uchwycić ludzkie oko. Ważne, aby rozpoznać kluczowe zachowania, które przyciągają ludzi. Oto najlepsze z tych, które mogą być łatwo zintegrowane z Twoim życiem.

iStock-588591596.jpg

Dobry słuchacz

Jeśli chcesz przyciągnąć ludzi, musisz wiedzieć, że to właśnie zdolność słuchania sprawia, iż w oczach innych jesteś atrakcyjna i pociągająca. Kiedy słuchasz, pokazujesz zainteresowanie. Głębokie zaangażowanie buduje zaufanie i długoterminowe relacje. Ważnym krokiem jest ćwiczenie aktywnego słuchania. Polega na pełnym zaangażowaniu w zrozumienie tego, co ktoś chce Ci przekazać z założeniem, że zrobisz to bez jakichkolwiek zakłóceń lub przerw. A że w dzisiejszych czasach wiele osób jest niesamowicie zaangażowanych w pracę, telefony oraz zobowiązania osobiste i zewnętrzne, posiadanie umiejętności słuchania, jest bardzo atrakcyjnym zachowaniem.

Znaki werbalne i niewerbalne

Kolejnym ważnym komponentem przyciągania ludzi jest zwracanie szczególnej uwagi na znaki werbalne i niewerbalne oraz wyostrzenie skupienia na język ciała. Innymi słowy, poza uważnym słuchaniem, istotna jest również koncentracja na tym, jak ktoś mówi. Czy osoba, która z Tobą rozmawia, krzyczy, oddycha ciężko, szepcze lub się uśmiecha? A może trzyma ręce w kieszeni lub nerwowo gestykuluje? Jeśli chcesz być jeszcze bardziej atrakcyjna i przyciągająca wzrok musisz nauczyć się słuchać uszami i oczami. Tego rodzaju zaangażowanie budzi poczucie intymności, empatii oraz zrozumienia.

Uprzejmość

Troska, uprzejmość i dbanie o innych przyciągają ludzi. Badania wykazały, że altruizm jest cechą wzbudzającą pożądanie.  Zapewne z własnego doświadczenia wiesz, że dobrze jest spędzać czas z ludźmi życzliwymi i szczodrymi. Bezinteresowność i umiejętność współczucia przyciąga osoby poszukujące długoterminowych relacji. Troskliwa natura pomaga również zwiększyć atrakcyjność fizyczną. Innymi słowy, uprzejmość może poprawić Twój wygląd! Podjęcie realnego wysiłku, by z dnia na dzień stawać się coraz lepszą jest najwłaściwszym zachowaniem.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 17.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×