Co buduje poczucie szczęścia w małżeństwie?

Małżeństwo to nie tylko piękna przygoda, ale również ciężka praca... Zobacz, jak zbudować szczęśliwą relację!

sluchanie.jpg

Wydaje Ci się, że ślub to gwarancja udanego związku? Aby tak było, potrzebne jest zbudowanie kilku ważnych nawyków, które sprawią, że Wasza relacja będzie trwała. Oto one!

Szacunek w codziennym kontakcie

Bez względu na to, jak długo jesteście ze sobą, nie powinniście pozwolić sobie na zanik podstawowej kultury i szacunku w codziennym kontakcie. Mimo, że znasz słabości swojego ukochanego, nigdy nie wykorzystuj ich niczym argumentu w kłótni. Jeżeli nie podoba Ci się zachowanie partnera, krytykuj właśnie je, nie zaś konkretne cechy męża. 

Umiejętność wspólnego milczenia

Każdy z nas ma czasami gorszy moment i nie zawsze chcemy o tym rozmawiać z bliskimi. Nie oczekuj od partnera, że będzie mówił Ci o każdym swoim problemie- być może potrzebuje chwili, aby samemu się z nim oswoić. Kluczową kwestią w takich sytuacjach jest zaufanie i wiara w to, że partner nie ma przed Tobą żadnych tajemnic. 

Okazywanie wdzięczności

Bardzo ważne jest dawanie sobie do zrozumienia, że doceniamy swoje wzajemne starania. Zastanów się, jak często szczerze mówicie sobie o tym, że cieszycie się z siebie nawzajem? O każdą, nawet wieloletnią relację warto dbać, a najlepszą motywacją jest wdzięczność okazywana przez drugą połówkę. 

Gotowość do wyrzeczeń

Oczywiście nie chodzi tutaj o diametralne zmiany charakteru na życzenie partnera. Małżeństwo to jednak ciężka praca, która czasami wymaga poświęceń, nawet w najdrobniejszych sprawach. Jeżeli w ostatnim czasie musisz sprostać nawałowi obowiązków w pracy, Twój partner powinien wziąć na siebie większą część obowiązków domowych- to działa w obie strony. Nauczcie się rozmawiać o tym, czego potrzebujecie- szczerość sprawi, że z pewnością znajdziecie kompromis.

Umiejętność przebaczania

Nie zawsze jest to takie łatwe, ale jeśli wiecie, że chcecie spędzić ze sobą resztę życia, nie marnujcie czasu na obrażanie się i "ciche dni"- oboje wiecie, że i tak się pogodzicie. Ta mądrość pojawia się w związkach z długim stażem, a im wcześniej ją zrozumiecie, tym mniej czasu stracicie na niepotrzebne spory.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 31.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×