Co denerwuje facetów w kobietach?

Niejednokrotnie kobiety nie rozumieją mężczyzn, a mężczyźni nie potrafią zrozumieć kobiet - taka nasza natura. Jednak jesteśmy posiadaczkami pewnych cech, które wyjątkowo działają na nerwy płci przeciwnej. Sprawdź, o czym mowa!

co denerwuje mezczyzn w kobietach.jpg

Brak decyzyjności

Kobiety słyną z nieumiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Męski sposób podejmowania decyzji znacznie różni się od żeńskiego, co spowodowane jest różnicą w budowie mózgu i różnego poziomu hormonów. Decyzyjność u kobiet ma charakter spiralny, natomiast u mężczyzn liniowy. Panowie koncentrują się na jednej myśli, odrzucając niepotrzebne możliwości.


Teraz już wiesz, dlaczego na zakupach nie schodzi nam się 30 minut, a półtorej godziny- nie jest łatwo się na coś zdecydować. Panowie tego nie rozumieją.Zmienny nastrój

Huśtawka nastrojów to niemal kobieca wizytówka. Niestety, zdarza się, że przez cały dzień dopisuje nam dobry humor, tryskamy energią, aż nagle dopada nas przygnębiający nastrój…


Wiemy czym to jest spowodowane - zaburzenia hormonalne to typowo kobiecy problem. Jednak nie dziwmy się, że faceci tego nie rozumieją. Jest to męczące nie tylko dla otoczenia, ale i dla nas samych.

Warto zobaczyć: Jak miłość zmienia mężczyznę?


Obawa przed zmianami

Lęk przed zmianą najczęściej występuje u kobiet, które są perfekcjonistkami, lubią mieć wszystko dokładnie zaplanowane i przemyślane. Zmiany według mężczyzn mają korzystny wpływ na życie, a według kobiet, skutecznie je dezorganizują. Faceci taki strach przed nieznanym odbierają jako wynik słabości i niechęć przed podejmowaniem ryzyka.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 11.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×