Co możesz zrobić dla siebie, gdy żyjesz w trudnym związku, którego nie chcesz skończyć?

Trwasz w związku, który powoli Cię wyniszcza, jednak nie jesteś w stanie z niego zrezygnować? Co więcej, wiesz że nigdy nie podejmiesz takiej decyzji? Zobacz, w jaki sposób możesz sobie pomóc.

toksycznii.jpg

Bardzo kochasz swojego partnera, jednak czujesz, że związek Cię unieszczęśliwia i negatywnie wpływa na wszystkie inne dziedziny Twojego życia? Patrzysz na całą sprawę obiektywnie i wiesz, że najlepszym wyjściem byłoby rozstanie, jednak nie jesteś w stanie wyobrazić sobie takiego scenariusza? Jeżeli już dawno podjęłaś decyzję o tym, że mimo wszystko nie zrezygnujesz z relacji z partnerem, powinnaś nauczyć się radzić sobie w towarzystwie trudnego człowieka. Jak? Oto 4 nawyki, których musisz jak najszybciej się nauczyć:

Naucz się mówić "nie"

Trudni ludzie bardzo często wykorzystują innych do realizacji swoich celów. Robią to w inteligentny, przemyślany sposób, co uniemożliwia szybką reakcję. Jeżeli czujesz się wykorzystywana, zacznij mówić "nie"- powtórzone kilka razy sprawi, że oduczysz partnera, że może ciągle liczyć na Twoją bezinteresowną pomoc i być może uświadomisz mu, jak wiele oczekiwał od Ciebie do tej pory. 

Znajdź swoją przestrzeń 

Czujesz się silnie związana z partnerem i wydaje Ci się, że każda chwila spędzona bez niego jest stracona? Postaraj się znaleźć coś, co będzie tylko Twoje. Przypomnij sobie, czym zajmowałaś się jako dziecko? Co sprawiało Ci najwięcej radości? Regularne zajmowanie się swoimi sprawami prędzej czy później oduczy Cię zależności od drugiej osoby. Dodatkowo uświadomi partnerowi, że nie jesteś na "każde jego zawołanie". 

Nie traktuj poważnie wszystkich jego słów 

Jeśli tkwisz w trudnym związku, prawdopodobnie często słyszysz krytykę na swój temat. Ciągłe przejmowanie się zdaniami wypowiadanymi przez partnera może sprawić, że całkowicie stracisz obiektywny osąd rzeczywistości i poczucie własnej wartości. Pomyśl o samej sobie jak o najlepszym przyjacielu. Za każdym razem, kiedy Twój partner będzie mówił Ci rzeczy, które sprawiają Ci ból, zastanów się, jak wiele ma to wspólnego z prawdą.

Skupiaj się na pozytywnych wydarzeniach i stwórz własną tarczę ochronną 

Z jakiegoś powodu cały czas tkwisz w związku, w którym nie do końca czujesz się szczęśliwa. Przyczyna jest prosta- pamiętasz o dobrych momentach. Porozmawiaj z partnerem i zaplanujcie jak najwięcej chwil, w których oboje czujecie się szczęśliwi. Możliwe, że Twój partner zachowuje się nie w porządku w stosunku do Ciebie również przez to, że czuje dystans między Wami. Postaraj się również stworzyć pewnego rodzaju "tarczę", za pomocą której będziesz odpierała ataki- przechowuj w głowie jak najwięcej pozytywnych myśli.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Lena Myśliwska , Piątek 01.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×