Co oznaczają słowa "Kocham Cię" w kolejnych fazach związku?

W miarę upływu czasu, Wasze wyznania zmieniają swoje znaczenie.... Co oznacza to samo "kocham Cię" po kilku latach wspólnego życia?

kochamcieetapy.jpg

Zanim znajdziesz odpowiedź na pytanie, co w Twoim związku oznaczają słowa "Kocham Cię", zastanów się, jak często je wypowiadasz i słyszysz. Być może takie wyznania stały się już rutyną i używacie ich przy każdej okazji? Mówienie o uczuciach zbyt rzadko również może być złe dla związku. Pewność co do emocji drugiej osoby sprawia, że macie ochotę cały czas ulepszać Waszą relację.

Wyznanie miłości w ciągu pierwszych dwóch miesięcy związku oznacza jedynie Waszą nadzieję na wspólne życie. Po kilku tygodniach niemożliwe jest, żebyście wiedzieli, że to, co Was łączy, to na pewno miłość. Wyrażacie w ten sposób zachwyt drugą osobą. Po pół roku do roku znajomości "kocham Cię" oznacza, że druga osoba stała się bardzo ważną częścią naszego życia. To zwykle moment, w którym planujemy wspólne mieszkanie, poznajemy swoje rodziny i coraz częściej rozmawiamy o założeniu naszej wspólnej rodziny. Na tym etapie zazwyczaj mało się kłócimy, nie mamy do siebie o nic żalu i wydaje nam się, że czeka nas wspaniała przyszłość. Dlatego w tym czasie słowa "kocham Cię" wypowiadamy najczęściej.

Po pierwszej rocznicy, wyznając miłość, chcemy oświadczyć, że nasza druga połówka jest naszym najlepszym przyjacielem. Mamy już za sobą największe uniesienia i zaczynamy tworzyć spokojny, szczęśliwy związek. Po dwóch latach nasz związek wkracza na nowe tory- nie tylko się kochamy i lubimy, ale także wiemy, że mimo zmian, jakie zachodzą w drugiej osobie, w pełni ją akceptujemy. To zwykle najlepszy moment na ślub i założenie rodziny.

Miłość to najpiękniejsze, co może się przydarzyć człowiekowi. Zwłaszcza, jeśli jest to odwzajemnione uczucie. Dlatego jeśli po czterech czy pięciu latach trwania związku masz ochotę mówić ukochanemu, że cały czas czujesz do niego to, co na początku, jesteś prawdziwą szczęściarą. Na tym etapie nie szukasz już niczego więcej. Zdajesz sobie sprawę z tego, że każde z Was minimalnie się zmienia i pozwalasz na to bez strachu. Wiesz, że razem przejdziecie przez wszystko!

Pamiętajcie aby mówić o miłości, która Was łączy, jak najczęściej, nie tylko w tych romantycznych, podniosłych momentach! 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 06.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×