Co zmieni się w Twoim partnerze, gdy zostanie ojcem?

Pojawienie się na świecie malucha to wielka zmiana dla Waszego związku. Czym Twój partner na pewno Cię zaskoczy?

ojciecsyn.jpg

Kiedy na teście ciążowym pojawiają się dwie kreski, zmienia się nie tylko Twoje życie! Mimo że to własnie w Tobie rośnie maluszek, Twój partner również przeżywa całą sytuację. Co tak naprawdę czuje, kiedy na świecie pojawia się dziecko i jak interpretować jego zachowanie? Oto 4 nowe cechy, które pojawią się w Twoim ukochanym tuż po narodzinach maluszka.

nadmierna Troskliwość i opiekuńczość

Mężczyzna czuje się w pełni odpowiedzialny zarówno za Ciebie, jak i swojego potomka. Dlatego nie zawsze wie, co robi i jego reakcje mogą być czasami przesadzone. Weź pod uwagę, że prawdopodobnie towarzyszy mu ogromny stres i potrzebuje trochę więcej czasu, aby zacząć działać intuicyjnie. Nie złość się na partnera, kiedy będzie popełniał drobne błędy związane z opieką nad maluszkiem.

Zmiany w wyglądzie

Niektórzy przyszli ojcowie przeżywają ciążę podobnie do partnerki... Często w ciągu dziewięciu miesięcy przybywa im kilka dodatkowych kilogramów. Zmiany możesz zauważyć również w codziennych zachowaniach. Zastanawiasz się, co stało się z Twoim przystojnym, męskim macho? On po prostu zaczął zmieniać się dla dziecka! 

Strach...

To prawda, że mężczyźni nie wiedzą, co czuje kobieta, kiedy jest w ciąży... I właśnie ta wielka zagadka powoduje u nich strach i wątpliwości. Twój partner, podobnie jak Ty, nie wie, czy poradzi sobie w nowej roli- pozwól mu do niej dojrzeć i nie przyspieszaj rozwoju wydarzeń. Nie zmuszaj partnera do zachowań, do których nie jest jeszcze gotowy. 

delikatność 

Przyszli ojcowie ze zdecydowanych, odważnych mężczyzn zmieniają się zwykle w delikatnych, subtelnych i emocjonalnych chłopców. To naturalny proces związany z oczekiwaniem na dziecko. Możliwe, że tęsknisz za prawdziwym charakterem swojego partnera, możesz być jednak spokojna- po jakimś czasie, kiedy zniknie strach, wszystko wróci do "normy".

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 17.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×