Czego pragną mężczyźni. Cz.2

W pierwszej części artykułu opowiedziałam o syndromie czerwonej sukienki i o tym, jak mózg mężczyzny odbiera nawet najdrobniejsze komunikaty, do których my kobiety nie przywiązujemy uwagi. Część druga to w zasadzie kontynuacja i podsumowanie, ale też uzupełnienie, które stworzy całokształt obrazu męskich potrzeb.

iStock_83684593_SMALL (1).jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ.  

CZAS WOLNY

Nie stawaj okoniem, kiedy Twój partner chce spędzić czas z kolegami, pomajsterkować przy samochodzie lub po prostu mieć dzień dla siebie. W związku należy zachować równowagę. Wspólnie spędzony czas jest bardzo ważny, ale czas, który spędzacie osobno, może okazać się czymś równie cennym. Pokaż mu, że wspierasz jego wolność i wybory, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak działa to na mężczyzn!

PAN DOBRA RADA

Twój mężczyzna chce się czuć jak najważniejsza część Twojego świata. Na szczycie jego wyobrażeń o samym sobie jest to, że bierze za Ciebie odpowiedzialność i jako silny mężczyzna powinien być dla Ciebie ostoją. Nawet jeśli jesteś kobietą, która samodzielnie podejmuje nawet najtrudniejsze decyzje pokaż mu, że jego zdanie jest dla Ciebie ważne. Pytając mężczyznę o opinię, pokazujesz mu, że darzysz go zaufaniem, i że jego ocena ma dla Ciebie kluczowe znaczenie. Dr Mike Dow twierdzi, że jeśli mężczyzna coś naprawi, czuje się pożyteczny.

MAGICZNE DZIĘKUJĘ

Dziękuj swojemu partnerowi nawet za drobiazgi. Kiedy następnym razem wyrzuci śmieci lub odkurzy dywan, okaż mu swoją wdzięczność. Oczywiście podział obowiązków powinien być równy więc teoretycznie dbając o porządek w domu robi on to zarówno dla Ciebie, jak i dla siebie, natomiast wskazanie mu jak bardzo doceniasz to, że jest dla Ciebie wsparciem w dbaniu o dom, doda Waszej relacji pozytywnej energii.

PRZYTULANIE

Badania potwierdzają, że kobiety częściej komunikują się ze światem i swoimi partnerami niewerbalnie, a mężczyźni poprzez dotyk. Tak to prawda! Przytulaj swojego partnera każdego dnia! Specjaliści udowodnili, że przytulanie działa jak najlepszy lek! Niech przytulanie trwa. Najmniej 7 sekund! Przecież Ty też to kochasz!

SZYBKI NUMEREK

Romantyczny, czuły seks przez godzinę potrafi być naprawdę porywający, ale partnera rozpalisz do czerwoności, jeśli od czasu do czasu będziecie to robili przez kilka minut. Niech romantyczne kochanie, raz na jakiś czas, będzie przeplatane po prostu seksem! Zobaczysz, że pozytywnie wpłynie to nie tylko na niego, ale również na Ciebie!

WOLNY SŁUCHACZ

Wysłuchaj swojego partnera bez dawania mu rad. Bądź dla niego oazą, w której może znaleźć ukojenie. Próba rozwiązywania jego problemów lub, co gorsza wypominanie mu, co zrobił źle i wskazywanie, jak powinien się zachować, zatruje Wasz związek od środka. Jeśli Twój mężczyzna będzie miał w Tobie dobrego słuchacza, nie będzie się czuł, jak słabsze ogniwo Waszego związku. Jeśli wciąż będziesz dawała mu rady, bardzo szybko spowodujesz, że już wkrótce, przestanie się przed Tobą otwierać.

Nie zrozum mnie źle, nie chodzi o to, żebyś traktowała swojego partnera jak "boga". Pamiętaj jednak, że mężczyźni też mają swoje potrzeby emocjonalne i warto je zaspokajać. Wystarczy naprawdę niewiele, aby Wasza relacja była zdrowa i kwitnąca.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Niedziela 25.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×