Czego pragną mężczyźni. Cz. 1

Podobno mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Dzieli ich dosłownie wszystko. Mężczyźni są impulsywni i szybko podejmują decyzje, kobiety zaś analizują wszystko, co tylko się da. Zobacz, w jaki sposób możesz pokazać mężczyźnie, jak bardzo go kochasz i że to właśnie on jest tym jedynym.

czego pragną mężczyźni.jpg

Kiedy słyszysz od swojego partnera magiczne słowa „kocham cię”, jesteś w siódmym niebie. On również docenia to, że je do niego kierujesz. Natomiast  zarówno mężczyźni, jak i kobiety na pewnym etapie swojego życia potrzebują również gestów i zachowań, które będą dopełnieniem tych słów. Oto 5 wspaniałych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego mężczyzny, aby pokazać mu, jak bardzo Ci na nim zależy. Oni też tego potrzebują!

NIEPODZIELNA UWAGA

Jeżeli Twój partner widzi, że bawisz się telefonem podczas kolacji, jego mózg odbiera sygnały „nie jestem ważny”. Na przestrzeni wieków, męski mózg ewoluował do skupiania uwagi na jednej rzeczy. W przeciwieństwie do kobiet, które są wielozadaniowe i potrafią jednocześnie gotować, rozmawiać przez telefon, sprzątać i czytać gazetę. Twój partner ogromnie doceni fakt, że skupiasz swoją uwagę wyłącznie na nim. Jak twierdzi terapeuta małżeństw dr Mike Dow takie zachowanie jego mózg odczyta jako „jesteś moim priorytetem, kocham cię”. Zatem podczas rozmowy, patrz mu prosto w oczy i bądź skupiona, nie poddawaj się działaniu zbyt wielu bodźców zewnętrznych.

COŚ PYSZNEGO

Przysłowie „przez żołądek do serca” warto traktować poważnie. Ta prawda! Gotowanie faktycznie może zaprowadzić Cię do jego serca. Przygotowując jego ulubione danie bez pytania, co chciałby zjeść na kolację, pokażesz mu, jak dobrze rozumiesz jego potrzeby. Jeżeli Twój partner ubóstwia Twoją kuchnię, przygotuj mu domowy jabłecznik. Badania udowodniły, że słodkie aromaty pobudzają mężczyzn!

CZERWONA SUKIENKA

Załóż seksowną sukienkę, w której mu się podobasz! W ten sposób wysyłasz mu wiadomość, że chcesz być dla niego piękna niezależnie od czasu, który ze sobą przeżyliście. Mózg mężczyzny jest dużo bardziej podatny na przyswajanie wizualnych bodźców niż mózg kobiety! Twój widok w seksownej, czerwonej sukience uświadomi mu jak bardzo Cię pragnie! Naukowcy z Uniwersytetu w Nowym Jorku udowodnili, że czerwone sukienki działają na mężczyzn jak afrodyzjak!

ZADBAJ O SIEBIE

Dbanie o figurę, rozładowywanie stresu, a nawet rzucenie palenia może zabrzmieć dla jego mózgu jak „kocham Cię, zależy mi na Tobie”. To komunikat, że chcesz przeżyć z nim w zdrowiu długie, piękne lata! Nawet najmniejsza aktywność fizyczna, za sprawą dopaminy poprawi Ci humor i jakość Waszego związku. Zasugeruj partnerowi wspólne spacery lub bieganie. Pokażesz mu, że jego zdrowie jest dla Ciebie czymś cennym.

KOMPLEMENTY

Przez setki lat mężczyźni musieli poprzez walkę udowadniać swoją atrakcyjność, aby zdobyć względy kobiet, prężyć muskuły, kiedy na horyzoncie pojawiali się potencjalni konkurenci. Daj swojemu partnerowi do zrozumienia, że widzisz w nim przystojnego mężczyznę, który jest dla Ciebie bogiem seksu, kogoś, kto jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy i kto stanowi dla Ciebie ogromne wsparcie. Komplementowanie mężczyzny za jego wygląd i podziwianie za siłę, według specjalistów, działa podobnie do słów „kocham Cię”. 

Drugą część artykułu znajdziesz TUTAJ.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Sobota 24.09.2016 (aktualizacja: 2016-10-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×