Czujesz się niedoceniana? Zobacz, jak w końcu dostać to, czego potrzebujesz

Jeśli czujesz, że frustracja spowodowana poczuciem niedocenienia staje się przytłaczająca, podejmij kilka kroków w celu rozwiązania problemu. Zasługujesz na coś więcej!

iStock-584758802.jpg

Zgodnie z badaniami Instytutu Badań Nad Rodziną i Kulturą w Austin, drugim powodem, dla którego małżeństwa się rozpadają, jest niezaspokajanie potrzeb partnera. Pierwszym powodem była niewierność. Aż 32 procent badanych osób, chce rozwodu, ponieważ małżonkowie ich nie doceniają. Ciągłe poczucie niedoceniania, może mieć wpływ na poczucie własnej wartości, powodować frustrację, niechęć, oddalenie, a nawet depresję. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach można sklasyfikować to jako epidemię.

Na szczęście nie musisz wybierać między wspólnym życiem a rozwodem. Z właściwym podejściem Ty i Twój małżonek możecie całkowicie odmienić niezbyt ciepłe emocje. Satysfakcjonujące, troskliwe i spełnione małżeństwo wymaga pracy.

Uczciwe spojrzenie na sytuację

Życie z mężczyzną, który nie wkłada żadnego wysiłku w docenianie Twoich starań, może zniechęcić i doprowadzić do depresji. Kiedy uczucie trwa długo, bardzo łatwo przegapić moment, w którym przestaje się dziękować i wyrażać uznanie za włożoną w związek pracę. Te emocje są trudne, ale spróbuj się uspokoić i wykrzesać jak najwięcej siły w świadomą ocenę sytuacji.

Rozwiąż problemy bez kreowania następnych szkód

Mimo że możesz odczuwać emocjonalne wyczerpanie, nie daj się wytrącić z równowagi. Podejmij odpowiednie decyzje, aby skonfrontować problemy. Wszystkie rozwiązania należy finalizować z należytą delikatnością, tak aby nie pogłębić problemów. Rozczarowanie, zranienie i gniew to trudne emocje, dlatego pamiętaj, aby nie atakować partnera, ale problem, który macie. Zdecyduj się podejść do problemu w sposób pozwalający na szczere dyskusje.

Jeśli widzisz zmianę, zdecyduj się na przebaczenie

Być może masz wątpliwości, czy Twój małżonek słucha, co do niego mówisz i nie widzisz szans na zmiany. Być może masz dobry powód, ponieważ w przeszłości wiele razy prosiłaś go o zmianę podejścia, a to i tak nic nie dawało. Spróbuj uwierzyć, że jest możliwa. Jeśli Twój małżonek bierze odpowiedzialność, za swoje czyny, wybacz mu i daj kolejną szansę.

Każda zmiana to ciężka praca. Łatwo utonąć w starych nawykach, nie rozpoznać problemu. Proste i łagodne przypomnienia, pomogą. Wynagradzajcie sobie wzajemne zauważalne zmiany. Przypominajcie sobie, że gracie w tym samym zespole!

Zdjęcie: iStock

Źródło: yourtango 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 31.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Sfira
Wiele młodych dziewczyn powinno to przeczytać. Świetny wpis.
Dodano: 2017-05-31 11:04:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×