Czujesz, że Twój partner Cię kontroluje? Zobacz, jak sobie z tym radzić!

Nieustanna kontrola potrafi doprowadzić prawie każdy związek do rozstania... Zobacz, jak się od niej uwolnić!

porozstaniu.jpg

Kontrola w związku może zacząć się niewinnie. Na początku partner jest po prostu zazdrosny, a Ty uznajesz jego zachowanie za potwierdzenie uczuć, którymi Cię darzy... Niestety, w pewnym momencie ciągłe tłumaczenie się może zacząć Cię przerastać. Co możesz zrobić, aby Twój związek przestał być więzieniem?

Zwróć uwagę na swoje zachowanie

Możliwe, że uporczywa kontrola Twojego partnera nie wzięła się znikąd. Zastanów się szczerze, czy To nie Ty nauczyłaś go podobnych zachowań? Możliwe, że Twoja niewinna zazdrość sprawiła, że partner poczuł się zagrożony i zaczął robić to, co Ty. Jeżeli przyłapiesz się na tym, że Ty również lubisz "mieć rękę na pulsie", pora trochę się powstrzymać...

Ustalcie wspólne zasady

Postarajcie się jak najwięcej rozmawiać o swoich potrzebach i zasadach, jakie panują w Waszym związku. Może nie od razu, ale po kilku rozmowach z pewnością znajdziecie kompromis. Nie pozwól, aby Twój partner mógł robić rzeczy, których Tobie zabrania. Jeśli uważa, że nie ma nic złego w spotkaniu integracyjnym w firmie czy wyjściu z przyjaciółmi, niech pozwoli na to samo Tobie. Daj partnerowi do zrozumienia, że wielokrotnie mu ustępujesz. Wypracujcie porozumienie korzystne dla obu stron- bez tego któreś z Was zawsze będzie się czuło poszkodowane.

Udowodnij mu, że jesteś wolnym człowiekiem

Ciągła kontrola sprawia, że sama przyzwyczajasz się do "spowiadania się" z tego, co robisz. Obudź się! Porozmawiaj na ten temat z kimś z zewnątrz i zastanów się, czy tak powinien wyglądać związek? Nie masz obowiązku mówienia za każdym razem o tym, gdzie i z kim się spotykasz. Postaraj się wytłumaczyć partnerowi, że jest dla Ciebie najważniejszy, a jego zachowanie sprawia tylko, że coraz bardziej masz dość sytuacji, w jakiej się znalazłaś i zaczynasz rozważać rozstanie... Jeżeli to nie pomoże, może warto rozważyć krótką rozłąkę? Możliwe, że tylko w ten sposób Twój partner zrozumie, że nie jesteś jego własnością, a związek ma uszczęśliwiać Was oboje.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 21.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
fajny artykuł
Dodano: 2017-07-21 12:12:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×