Czujesz, że Twój partner się oddala? Zobacz, jak reagować!

Na początek- nie panikuj!

naserio.jpg

Niezależnie od tego, czy randkujesz, czy od lat jesteś w związku, musisz wiedzieć, że istnieją kroki, które należy podjąć w takiej sytuacji. Oczywiście bez nadmiernego analizowania i dopuszczania do siebie najgorszych myśli. Zacznijmy od diagnozy stanu partnera. Czujesz, że od jakiegoś czasu Twój mężczyzna oddala się, jest bardziej wycofany i trzyma się na uboczu? Nie chce na ten temat rozmawiać, a kiedy podejmujesz próbę, zaprzecza? Doskonale zdajesz sobie sprawę, że coś jest nie tak. Twoja głowa zaczyna bić na alarm i stawia pytania, czy to już koniec pięknej relacji. Tak ekstremalne analizowanie i panika nie przyniosą nic dobrego.

Nie panikuj

Twój związek jeszcze się nie skończył. Musisz wiedzieć, że takie męskie zachowanie, może oznaczać niezliczoną ilość rzeczy. I niekoniecznie to, że Twój związek ma kłopoty. Męska nieobecność to czasami zwykła część bycia mężczyzną. Oni też codziennie zmagają się z pracą, zdrowiem, problemami rodzinnymi, a nawet słabą kondycją psychiczną. Te wszystkie kategorie mogą się kumulować i sprawiać, że Twój ukochany zwyczajnie czuje, że zawodzi jako mężczyzna. 

Mężczyźni rozwiązują takie problemy, zamykając się w sobie. Cofają się do swoich wewnętrznych zasobów, aby znaleźć najlepsze wyjście z trudnych sytuacji. Dla mężczyzny to czas, kiedy chce ponownie przemyśleć, wszystkie dręczące go sprawy i wrócić do Ciebie silniejszy, niż kiedykolwiek wcześniej. 

Daj mu do zrozumienia, że jesteś dla niego

Jednocześnie dając mu dużo przestrzeni. W przeciwnym wypadku naciskając zbyt mocno, możesz wywrzeć na nim presję, która spowoduje, że jeszcze bardziej się przed Tobą zamknie.  

Skup się na sobie

Ponieważ dawanie przestrzeni nie jest takie proste, spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie: „kim jestem poza tą relacją"? To trudne pytanie. Szczególnie jeśli przyzwyczaiłaś się do partnera, który wypełniał każdą wolną chwilę. Niezależnie od tego, co sprawia Ci radość, nadszedł czas na skupienie się na sobie. Zajmij się pracą, hobby, znajomymi i daj mężczyźnie przestrzeń do przegrupowania sił. 

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 28.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×