Czy nie masz szans na znalezienie prawdziwej miłości?

Znalezienie miłości to nie problem. Jednak prawdziwa miłość nie trafia się od tak sobie. Zobacz, dlaczego tak trudno ją znaleźć.

Czy nie masz szans na znalezienie prawdziwej miłości?

Poznanie kogoś, z kim czujesz głęboką więź, kto rozumie i kocha Cię jak nikt inny, jest tylko przyjemną drobnostką w porównaniu do utrzymania uczucia i starań, jakie będziesz musiała podjąć, by ogień między Wami nie zgasł. Ludzie na całym świecie zakochują się każdego dnia i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak część z nich z góry skazana jest na niepowodzenie i to nie z powodu niedobrania się, a przez własne poglądy na temat miłości.

Zobaczcie także: Kilka powodów, które przeszkadzają nam osiągnąć orgazm

Jeśli jesteś w dłuższym związku dobrze wiesz, o czym mówię. Prawdziwa, szczera i wzajemna miłość może Cię spotkać tylko wtedy, gdy ją sobie odpowiednio wypracujesz. Nie znajdziesz jej, bo ona nie leży na ziemi - to bardzo rzadki przypadek. Nie będziesz jej również pewna po kilku latach - potrzeba czasu, by móc spojrzeć z perspektywy i docenić, to co się ma oraz ile pracy trzeba było włożyć, by znaleźć się dokładnie w tym miejscu. Miłość, która jest prawdziwa, jest tym, czego szuka każdy człowiek na ziemi, bo to najpiękniejsze, co może nas czekać.


Niektórzy mylą prawdziwą miłość z początkową fazą zakochania, która jest najsilniejsza i najbardziej uderza do głowy - jednocześnie jest najmniej stabilną wersją uczucia i ma małe szanse powodzenia, jeśli się o nią dobrze nie zadba. Pierwsze miesiące nas upajają, uzależniamy się od drugiej osoby. Gdy jednak mija pierwsze zauroczenie - widzimy jak na dłoni swoje wady i zaczynamy mieć wątpliwości. To moment w którym następuje krótka decyzja: próbujemy dalej albo to koniec.

Zobaczcie także: Etapy życia seksualnego singielki


Następną fazą jest uczenie się siebie wzajemnie i akceptacja ze wszystkimi wadami. Prawdziwa miłość jest pełna zaufania, szacunku do drugiej osoby z jednoczesnym zachowaniem prawa do przestrzeni osobistej. Jednocześnie im więcej mamy doświadczenia w związku, tym drastyczniej spada poziom naszego zaufania do siebie. Oczywiście tego wszystkiego uczymy się przeważnie na błędach - wyjście z nich obronną ręką jedynie wzmacnia więź. Niepowodzenie może skończyć się złamanym sercem, zranionym uczuciem i nadszarpniętym poziomem zaufania do innych osób, co skutecznie zamyka nas na inne związki.

Zobaczcie także: Kobiety udają orgazm... ze względu na swojego faceta

Warto zrozumieć, że trwałe uczucie, to nie kwestia przypadku czy przeznaczenia. To jedynie Wasze wspólne dążenie do doskonałości, ciężka praca i umiejętność wypracowania najlepszych rozwiązań. Miłość to wielka rzecz, lecz bardzo krucha. Dbajmy o nią.

Zobaczcie także:
Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: ThinkStock

Dodał(a): Anna Guzek , Czwartek 11.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×