Czy Twój związek ma na Ciebie zły wpływ? Cz.2

Może już czas poczynić właściwe kroki?

iStock-490281890.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ

Wasze cele są sprzeczne

Najlepsze relacje oparte są na silnym poczuciu partnerstwa. Jako para powinniście głęboko wierzyć w Wasze wzajemne i indywidualne marzenia. Jeśli zaczynasz zdawać sobie sprawę, że Wasze cele i pragnienia są diametralnie różne i nie dają nadziei na wspólną przyszłość, być może trzeba zrezygnować z tego związku.  Długoterminowe relacje między dwojgiem ludzi, którzy nie pragną tego samego wyniku, jest proszeniem się o złamane serce. 

Odkąd jesteście razem, czujesz się niepewnie

Twoje poczucie własnej wartości w żaden sposób nie powinno być powiązane z opinią partnera. Twoja wartość, jako człowieka pochodzi z wewnątrz Ciebie. Mimo to, jeśli Twój partner sprawia, że czujesz się niepewnie do tego stopnia, że odczuwasz niepokój, musisz jak najszybciej rozwiązać ten problem. Randkowanie z niewłaściwą osobą może spowodować lęk i samozwątpienie.  Zdrowa relacja powinna pozytywnie nakręcać Cię do działania. Wzbudzać zaufanie i dawać satysfakcję. Zachęcać do bycia najlepszą wersją siebie samej, kochania i akceptowania tego, kim się jest.

Myślisz o kimś innym

Jeśli zastanawiasz się, czy życie byłoby piękniejsze u boku kolegi ze studiów, możesz mieć kłopoty. Kolejny zły znak: fantazjowanie o byciu singielką.  Może po prostu nie podoba Ci się mężczyzna, z którym jesteś albo musisz zajrzeć głębiej, ponieważ czujesz, że nie do końca jesteś zadowolona ze swojego życia ogólnie. Zadaj sobie pytanie, dlaczego szukasz czegoś poza związkiem. Po znalezieniu odpowiedzi na to pytanie masz dwa wyjścia albo pracować nad związkiem, albo iść dalej własną drogą.

Musisz zmieniać to, kim jesteś, aby usatysfakcjonować partnera

Czy na świecie istnieje para, która kochałaby w sobie dosłownie wszystko?  Mało prawdopodobne, ale jeśli Twój partner traktuje Cię jak osobisty projekt i czuje się upoważniony do kompletnej zmiany Ciebie, jako człowieka, zdecydowanie powinnaś się z nim pożegnać. Co więcej, kiedy sprawia, że nie możesz być w pełni sobą i sprowadza Cię na ziemię bolesnymi docinkami, powiedz nie! Jeśli nie możesz być sobą w związku, to o co tak właściwie w nim chodzi?


Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 29.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×