Czy warto utrzymywać kontakt z byłym partnerem? Odpowiedź naukowców jest zaskakująca!

Utrzymujesz kontakt ze swoim byłym partnerem? A może całkowicie zapomnieliście o swoim istnieniu? Zobacz, jakie rozwiązanie jest najlepsze!

miloscglowne.jpg

Rozstanie z partnerem nigdy nie jest łatwym przeżyciem- bez względu na to, co było jego powodem. Od czego zależy to, czy nasz "ex" zostanie naszym przyjacielem? Pary, które nadal utrzymują kontakt po rozstaniu, prawdopodobnie nadal coś łączy. Chęć pozostania w kontakcie z byłą partnerką czy partnerem może świadczyć o tym, że pewne sprawy pozostały niewyjaśnione. Co ciekawe, aż 60 % osób przyznaje, że pozostają w dobrych relacjach z byłymi partnerami...

Całą sprawę postanowili zbadać dziennikarze portalu Livescience.com. Dotarli oni do badań naukowców z Uniwersytetu w Kansas. Według ich doniesień, istnieją 4 motywacje, którymi kierujemy się po rozstaniu z partnerem. W eksperymencie naukowców wzięło udział 170 kobiet i 110 mężczyzn, którzy odpowiadali na pytania ułożone w specjalnej ankiecie. Na podstawie odpowiedzi ankietowanych wytypowano 4 powody, dla których nie umiemy zrezygnować z przyjaźni z "ex".

Po pierwsze, jest to związane z wciąż trwającym między dwójką ludzi uczuciem. Po drugie, przyjaźń z byłym partnerem to doskonały sposób na uchronienie się przed utratą emocjonalnego wsparcia, które towarzyszyło nam podczas trwania związku. Trzecim powodem, niezależnym od chęci pary, jest posiadanie wspólnych dzieci lub zobowiązań (np. prowadzenie jednej firmy). Czwarty powód jest ściśle związany z tym, jakie zasady wynieśliśmy z rodzinnego domu- czasami dobre wychowanie nie pozwala nam na ranienie uczuć osoby, z którą spędziliśmy wiele miesięcy czy lat.

Jednak czy przyjaźń oparta na nierozwiązanych problemach i tlącym się uczuciu, ma jakiekolwiek szanse powodzenia? Czy pozostając w przyjaźni z dawnym partnerem, jesteśmy w stanie stworzyć nowy związek?

Co o tym sądzisz?

Zdjęcie: iStock

Źródło: Livescience.com 

ID galerii:618


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 21.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×