Czy związki bez problemów istnieją? 5 korzyści, które wynikają z trudnych sytuacji

Należy wziąć pod uwagę fakt, że do związku wkracza się z własnym zestawem problemów życiowych.

iStock-494840051.jpg

Związek bez problemów i kłótni brzmi jak miły sen. Wszyscy wychowujemy się w innych rodzinach. Tworzenie pełnowartościowego związku to powiązanie dwóch zupełnie różnych światów, dlatego nie zawsze jest to łatwe. Odpowiedź na pytanie, czy istnieją związki bez problemów, brzmi: nie.

Badania autora psychologicznych bestsellerów, profesora Johna M. Gottmana wykazały, że najważniejsze, aby umieć te problemy naprawiać. Akceptacja wzajemnych różnic i nauka wyciągania wniosków z problemów to klucz do sukcesu. Oto pięć korzyści, które wyniesiesz z problemów w relacji. 

Uczysz się... mówić

Społeczeństwo doprowadziło do myślenia, że małżeństwo i poczęcie dzieci są rozwiązaniem wszystkich problemów. Mam nadzieję, że wiesz, że to nieprawda. Potrzeba czasu, aby poznać partnera i rozwinąć unikalną kulturę związku. Wasze odpowiedzi na pytania dotyczące nawet najbardziej błahych spraw, nie muszą być takie same. Ważne, abyście je znali, a dzięki temu mogli znajdywać kompromisy.

Budujesz zrozumienie

Z wyjątkowym mężczyzną będziesz mogła rozmawiać o wszystkim. Bolesnym dzieciństwie, wspaniałych relacjach Twoich rodziców, rzeczach, które przynoszą Ci radość oraz tych, które czynią Cię nieszczęśliwą. Zanim nauczycie się rozwiązywać problemy, musicie odnaleźć wzajemne zrozumienie. Być może będzie to wymagało wiele czasu i niezliczonych rozmów, ale jeśli wspólnie przez to przebrniecie, wkrótce obydwoje zostaniecie wynagrodzeni.

Jesteś świadoma zalet partnera

W długoterminowych relacjach łatwo zacietrzewić się na wadach partnera oraz zapomnieć, dlaczego wybrało się właśnie jego. Pomyśl o czasach, kiedy się poznawaliście. Co sprawiło, że go pokochałaś? Praca, dzieci oraz obowiązki domowe zmieniają relacje między partnerami. Najważniejsza jest świadomość, że pod koniec dnia, to właśnie jego spotykasz, a te spotkania są magiczne i kojące.

Możesz rozmawiać o seksie

To kolejny obszar, na który wpływ w dużej mierze ma kultura. Chodzi o wykształcenie myślenia, że seks musi być czymś doskonałym. Tymczasem osiągnięcie ideału, to poznanie własnych ciał oraz wzajemnych potrzeb. Wasze upodobania nie muszą być tożsame. Mogą odbiegać od siebie zupełnie, ale właśnie to jest najpiękniejsze, co może Was spotkać w łóżku.

Uczysz się rozwiązywania problemów

Sześćdziesięciu dziewięciu procent problemów w związku nie da się rozwiązać. Nie jesteś sama. Wszystkie pary mają problemy. Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że to one sprawiają, że wciąż jesteście razem? Nauczcie się rozwiązywać problemy i zostawiajcie za sobą to, co między Wami nie działa.

Zdjęcie: iStock

Źródło: yourtango 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 14.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×