Dlaczego czas, który spędzasz z partnerem, może zniszczyć Twój związek?

Budowanie długoterminowego związku to wyrażenie woli na bycie z mężczyzną do końca życia. To naturalne, że spędzacie ze sobą dużo czasu, ale niekiedy ten czas może być zabójczy. Zobacz, jak przesada może zniszczyć Wasz związek.

iStock-482044982.jpg

Mężczyzna staje się całym Twoim światem

Jeśli robisz dosłownie wszystko ze swoim partnerem, najprawdopodobniej nie masz zbyt wielu wspomnień i doświadczeń, które go nie zawierają. Doświadczanie życia z ukochaną osobą nie jest złe, ale należy wyznaczyć pewne granice. Na świecie jest tak wielu wspaniałych ludzi, więc po co ograniczać się do tworzenia relacji wyłącznie z jedną?

Zaczynasz zaniedbywać przyjaciół

To naturalne, że partner jest Twoim priorytetem, ale nie powinnaś pozwolić, aby miało to wpływ na Twoje relacje z przyjaciółmi. Pod wpływem czasu przyjaźnie ewoluują. Pojawiają się rodziny, duże kariery oraz inne obowiązki, które uniemożliwiają spotykanie się z przyjaciółmi w takiej częstotliwości jak kiedyś. Nie pozwól, aby Twoi przyjaciele poczuli się zaniedbani z powodu Twojego związku.

Poczułaś się zbyt komfortowo

Kiedy spędzasz dużo czasu z partnerem, zaczynasz traktować go jak pewnik. Związkowe wygodnictwo może doprowadzić do jego rozpadu. Nie zakładaj, że nie musisz się starać, bo jesteście ze sobą wystarczająco długo. Podejmuj wysiłek, aby z dnia na dzień Wasz związek był dużo lepszy.

Nie mieliście szansy za sobą zatęsknić

Tęsknota jest wspaniałym symbolem miłości. Nie wspominając o podniosłości chwil, w których po długiej rozłące, widzicie się po raz pierwszy. Wspólne spędzanie każdej chwili oznacza, że nie pamiętasz już, jak to jest, kiedy partnera nie ma obok Ciebie. Zapomniałaś, jak wygląda rzeczywistość bez niego.

Masz trudności z dostrzeganiem problemów

Nie da się obiektywnie ocenić związku, jeśli od czasu do czasu nie spojrzy się na niego z innej perspektywy. W swoim życiu potrzebujesz przyjaciół. Zaufanych osób, które pomogą Ci ocenić sytuację. Jeśli nie będziesz pielęgnowała relacji z otoczeniem, wkrótce może okazać się, że zostałaś sama.


Stajesz się połową

Zanim zaczniesz budować zdrowy związek, powinnaś znaleźć własną wartość.  Opieranie się na partnerze w trudnych chwilach to nic złego, jednakże nie możesz oczekiwać, że to on uczyni Twoje życie szczęśliwym. Za tę sferę życia jesteś odpowiedzialna wyłącznie Ty.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Środa 14.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×