Dlaczego łatwiej znienawidzić ex, niż się z nim zaprzyjaźnić?

Rozstania z natury częściej kończą się złością i wrogim nastawieniem, aniżeli przyjaźnią i stoickim spokojem. Dlaczego tak się dzieje?

ThinkstockPhotos-156473255.jpg

Po bolesnym rozstaniu wsiadamy na karuzelę - kocham Cię, nienawidzę, wróć, nie podchodź, nie mogę Cię znieść, przyjedź proszę. I kiedy większość poradników zachęca do odchodzenia od złości po rozstaniu i zwyczajnym zapomnieniu, jest w tym coś, co oczyszcza i pomaga pójść dalej.


Nawet jeśli nie jesteś osobą z natury złośliwą i nerwową - radzenie sobie z taką sytuacją we własny sposób, szybciej pomaga, aniżeli wieczne wylewanie hektolitrów łez. Owszem, powinnaś być damą, ale czy Twoje serce nie jest ważniejsze?


Zobacz też: Gdy opuści Cię ten jedyny...


Dlaczego do tego zachęcamy? 


1. Uwolnienie uczuć jest motywujące - złoszczenie się daje Ci niesamowitą siłę i energię. Tu już Twoja głowa jak ją wykorzystasz. Oczywiście nie polecamy pisania do byłego, telefonów po nocy czy nachodzenia go. Pomyśl o sobie. Zrób coś dobrego dla siebie.

2. Ból jest bardziej znośny - pomyśl o powodach rozstania. Samo myślenie może być mało miłe, ale gdy dotrzesz do momentów, w których dojrzysz złych dla Ciebie rzeczy, zrozumiesz, że tak będzie lepiej.

3. Złość jest lepsza niż smutek - dla Twojego serca, zdrowia i dla wszystkich bliskich Ci osób, które pomagają Ci przejść ten trudny czas. Lepiej się złościć, niż płakać po kątach i narzekać na wszystko.


Polecamy: Mój eks potwornie mnie upokorzył!


4. Łatwiej wtedy kogoś poznać - gdy chodzisz non stop z wzrokiem spuszczonym, raczej nie zauważysz obok nikogo fajnego. Co innego, gdy będziesz wkurzona maszerować z wypiętą piersią.

5.Szybciej się to skończy - w pewnym momencie złapiesz się na tym, że zostawiłaś to za sobą, gdzieś po drodze i nawet się nie zorientowałaś. Potraktuj złość jako dystraktor od złamanego serca, a nim się obejrzysz, Twój były będzie już tylko niewygodnym wspomnieniem.Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 26.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×