Dlaczego mężczyźni mówią "kocham cię" rzadziej niż kobiety? Istnieje kilka powodów!

Nie pamiętasz, kiedy ostatnio Twój partner powiedział Ci, że Cię kocha? Wiemy, dlaczego...

jakrozmawiapara.jpg

Kobiety nie mają żadnego problemu z mówieniem o swoich uczuciach, dlatego zachowanie mężczyzn w tej materii może być dla nich zaskakujące... Mimo że mężczyzna może darzyć swoją ukochaną ogromną miłością, raczej nie będzie mówił jej o tym na każdym kroku. Dlaczego mężczyźni są tak skryci? Istnieją przynajmniej 3 wytłumaczenia!

Boją się 

Znasz to uczucie, kiedy po raz pierwszy powiedziałaś partnerowi, że go kochasz? Z pewnością towarzyszył Ci ogromny strach przed odrzuceniem. U mężczyzn uczucie to jest o wiele silniejsze, dlatego wolą poczekać jakiś czas z pierwszymi wyznaniami. Boją się, że kobieta nie jest jeszcze pewna swoich uczuć. Strach może się pojawiać nawet w dojrzałym związku. Jeśli chcesz usłyszeć od ukochanego, że Cię kocha, powinnaś zapewnić mu spokój i stabilność ze swojej strony.

Nie czują się bezpiecznie  

Pierwsze wyznanie usłyszysz prawdopodobnie wtedy, kiedy Twój ukochany przestanie obawiać się konkurencji. Dlatego na związki z długim stażem bardzo źle działa zazdrość- uczucie to wcale nie sprawia, że mężczyzna jest skory do gorących wyznań.  Pamiętaj, aby nie naciskać na partnera- jego "kocham cię" powinno być przede wszystkim szczere i spontaniczne! 

Preferują działanie zamiast słów 

Zauważyłaś, że mimo że Twój partner rzadko mówi Ci, że Cię kocha, tak naprawdę możesz wyczytać to z jego codziennych zachowań? To dlatego, że mężczyźni nie znoszą zbędnych słów! Oni wolą działać. Zauważ, że to własnie my- kobiety, potrzebujemy słów! Odczytuj uczucia ukochanego w zwyczajnych, pięknych gestach, którymi Cię obdarowuje. Pamiętaj, że prawdziwa miłość to nie tylko słowa! Jeśli partner troszczy się o Ciebie i zależy mu na tym, żebyś była szczęśliwa, to w pełni wystarczy do stworzenia wymarzonego związku!

Zdjęcie: iStock 

 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 19.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×