Dlaczego on wciąż do mnie wraca, jeśli nie chce ze mną być?

Wiesz, jak to jest zakochać się w kimś, kto nie chce się angażować, a jedynie bawi się Tobą, wtedy kiedy ma na to ochotę? Boli prawda? Zobacz, dlaczego mężczyznom zależy na kobietach, z którymi nie chcą być.

iStock-174817598 (1).jpg

Niekończący się cykl

Twój toksyczny mężczyzna Cię nie chce, dopóki się w nim nie zakochasz i nie będziesz mogła się bez niego obejść. W końcu rozumiesz, że nadużywa Twoich emocji, chcesz odejść, aby chronić siebie. Jednak on obiecuje, że wynagrodzi Ci krzywdę, więc zostajesz, ale on znów Cię nie potrzebuje. W końcu znowu zbliżacie się do siebie i cykl się powtarza. Jeśli znasz ten schemat, powinnaś natychmiast uciekać. Emocjonalny wampir nigdy się nie zmieni, jego narcystyczne cechy są nienaruszalne. Jeśli zależy Ci na sobie, walcz o chęć życia, jeśli jeszcze się w Tobie tli. Potrzebujesz odpowiedzi na pytanie, dlaczego on nie pozwala Ci odejść, skoro Cię nie chce? Oto odpowiedź:

Oboje pracujecie na różnych systemach operacyjnych

Ty pragniesz więzi, bliskości, zaangażowania, długowieczności. On też, wyłącznie wtedy, kiedy traci Cię z pola widzenia. Kiedy jednak wpadasz w jego sidła, on z niewiadomych powodów zaczyna się dusić, panikować i sabotować związek, krytykując go w niezrozumiały sposób. Staje się zawodny, zaczyna zdradzać. Zrozum, co działa na Ciebie, nie działa na niego.

NIE zwalniasz

Jeśli wciąż decydujesz się, aby dać facetowi drugą szansę, bo przysięga, że się zmienił, pragnie Cię, jak nigdy dotąd, chce spełniać Twoje potrzeby, pamiętaj, że takie osoby się nie zmieniają. Nawet najbardziej ognisty seks po rozłące nie sprawi, że wszystko pójdzie dobrze i stworzycie zdrową relację, o silnych podstawach.

Wierzysz w to co mówi, nie w to, co robi

Kiedy mężczyzna wciąż wraca do Ciebie ze łzami w oczach i złamanym sercem najprawdopodobniej nie musi nic mówić. Najprawdopodobniej jego zachowanie nie jest celowym kłamstwem, ale pamiętaj, że jeśli wciąż się to powtarza, nigdy się nie skończy. Przypomnij sobie, jak się czujesz, kiedy on staje się odrzucający i traktuje Cię okropnie, jak się czujesz, kiedy rozumiesz, że nic dla niego nie znaczysz i jak to jest, kiedy czujesz, że jesteś z zupełnie obcym człowiekiem.

Szukasz usprawiedliwienia dla jego złego zachowania

A przede wszystkim obwiniasz siebie. Kobiety, które kochają za bardzo, mają skłonności do zbyt dużej empatii i brania na siebie odpowiedzialności za wszystko, co dzieje się dookoła. Takie zachowanie pochodzi wprost z czasów dzieciństwa. Małe dzieci myślą, że są przyczyną wszystkiego, ale w przeciwieństwie do osób dorosłych pień ich mózgu jest słabo rozwinięty, dlatego nie rozumieją pojęcia, że nie są centrum wszechświata. Jeśli kobieta wywodzi się z rodziny, w której istniały problemy z uzależnieniem, problemy wychowawcze, problemy w relacji rodziców, może mieć nieodparte wrażenie, że jest przyczyną problemu, który niszczy jej związek. Stąd bierze się podatność na ciągłe wiązanie się z mężczyznami chaotycznymi, uzależnionymi, narcystycznymi, toksycznymi. Spójrz w przeszłość swojego faceta. Zostawia za sobą ślady złamanych serc? Nie Ty jesteś odpowiedzialna za Waszą nieudaną relację.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 07.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
A ja się w końcu z tego wyrwalam. Bylo ciężko, ale teraz wreszcie czuję się dobrze. Odzyskalam spokój i nadzieje na normalny związek z kimś innym w przyszlosci. Do bylego juz nie tesknie.
Dodano: 2017-02-21 03:28:42 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tkwię w takiej relacji... to jest straszne. Nie umiem się z niej wyrwać, bo kocham i nienawidze... Tym razem ex poprosił mnie o rękę... zaufać??? Dać szansę czy zwiewać gdzie się da... ??A może akurat przemyślał i się zmienił...??
Dodano: 2017-02-20 13:20:09 Zgłoś nadużycie