Dlaczego podobają nam się zajęci mężczyźni?

Okazuje się, że mężczyzna w otoczeniu pięknych kobiet jest przez nas dużo lepiej odbierany. Skąd się to bierze?

zajetyfacet.jpg

Niektórzy mężczyźni uważają, że bycie w związku sprawia, że stają się nieatrakcyjni dla innych kobiet. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że to właśnie oni podobają nam się najbardziej. Mimo że kobiety początkowo interesują się wyglądem mężczyzny, już po kilku minutach znajomości bardzo ważny staje się dla nich charakter, a także doświadczenia mężczyzny. Kobiety uwielbiają poczucie bezpieczeństwa.

Oceniając mężczyzn, bardzo często zastanawiamy się nad ich relacjami z kobietami. Mężczyzna, który od dłuższego czasu jest sam, najwyraźniej nie umie dogadać się z płcią przeciwną. Uważamy, że ten, który ma partnerkę,  bardzo dobrze radzi sobie w związku i sprawdzi się w roli przyszłego męża.

Według pań, zajęci mężczyźni zachowują się zupełnie inaczej niż ci, którzy dopiero "poszukują". Znają oni własną wartość i dzięki temu są pewni siebie, co szczególnie przyciąga kobiety. Związek z kobietą sprawia także, że postrzegamy mężczyznę jako dbającego o swój wygląd- pamiętaj jednak, że w dużym stopniu może być to zasługa jego partnerki.

Na obraz zajętych mężczyzn w naszych oczach w dużym stopniu wpływa... psychologia. Zazwyczaj pragniemy tego, czego nie możemy mieć i lubimy rywalizację, nawet jeśli nie przyznajemy się do tego. Podświadomie czujemy, że mężczyzna, który został wybrany przez piękną kobietę, musi mieć w sobie to coś, czego brakuje samotnemu kawalerowi. Nie zawsze jednak musi to być prawda.

Co ciekawe, dla panów stan cywilny ma zupełnie inne znaczenie. Mimo że mężczyźni lubią zdobywać, męska solidarność sprawia, że zajęte kobiety interesują ich nieco mniej niż singielki.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 09.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×