Dlaczego "słucham" znaczy więcej niż "kocham"?

Okazuje się, że do stworzenia udanego związku nie wystarcza jedynie miłość... Dlaczego warto nauczyć się słuchać partnera?

sluchanie.jpg

Każdy związek przechodzi przez różne etapy- jednak na każdym z nich to nie emocje są najważniejsze. Aby stworzyć szczęśliwą i pełną relację powinnaś już dzisiaj skupić się na... rozmowie. Zastanów się, czy Twoje rozmowy z partnerem na pewno nie są powierzchowne? Często zdarza Ci się, że podczas rozmowy myślisz na przykład o tym, co ugotować na obiad? To duży błąd. Szczera rozmowa to jedyny sposób na zbliżenie się do drugiej osoby. 

Słyszę, ale nie słucham... 


Pamiętaj, że właściwa rozmowa z drugim człowiekiem, to nie tylko wymiana suchych informacji. Czynne słuchanie drugiej osoby nie polega także na doradzaniu czy ocenianiu. Postaraj się uważnie wysłuchać tego, co partner chce Ci przekazać, a następnie spróbuj zrozumieć jego sytuację. Zwróć także uwagę na to, jakich słów używacie podczas rozmowy. Naucz się unikać niepotrzebnych emocji, które tylko zaburzają komunikację między Wami. Warto także oduczyć się stereotypowych reakcji na słowa partnera- nawet jeśli nie podoba Ci się to, co mówi, prawdopodobnie nie postarałaś się jeszcze odszyfrować właściwej informacji. Co najważniejsze- daj mu czas na spokojną wypowiedź i poczekaj na swoją kolej.

Nigdy nie bagatelizuj rzeczy, które dla Twojego partnera są ważne. Rozumiemy, że masz również swoje problemy, ale będąc wspaniałym słuchaczem zyskujesz przyjaciela, który także wysłucha Cię w odpowiednim momencie. Codzienne obowiązki sprawiają, że niestety trudno znaleźć na to wszystko czas. Dlatego umówcie się na poważną rozmowę raz lub dwa razy w tygodniu. Niech odbywa się ona w czasie, gdy nie macie żadnych innych spraw na głowie.  Zobaczysz, że czas, który poświęcisz na szczerą rozmowę z ukochanym, bardzo szybko zaowocuje w Waszym związku.

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:618Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 12.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×