Jak dbać o intymność w związku?

Kiedy pojawia się intymność w związku, co nam daje i jak ją pielęgnować?

intymnosczwiazek.jpg

Kiedy mija pierwsze zauroczenie i namiętność, w związku powinna pojawić się intymność, czyli poczucie bliskości. Mimo że uczucie to pojawia się później niż wszystkie inne, stanowi ważny budulec Waszej relacji.

To właśnie intymność ostatecznie kształtuje Waszą więź. Co możesz zrobić, żeby zawsze być blisko niego? Przede wszystkim bądź obecna. Bez względu na to, co razem robicie, staraj się słuchać partnera. Niech będzie dla Ciebie ważniejszy niż telefon czy serial. To, co Was zbliża to nie tylko romantyczne randki i seks, ale również codzienne, wspólnie wykonywane czynności i słuchanie siebie nawzajem. Partner, który jednocześnie jest Twoim przyjacielem, to największy skarb, jaki mógł Ci się przytrafić.

Utrzymujcie fizyczną więź jak najczęściej się da. Przytulajcie się- zarówno wtedy, kiedy jesteście szczęśliwi, jak i w smutnych chwilach. Nauczcie się trzymać za ręce. Prawdziwa bliskość to przede wszystkim emocje. Jeśli chcesz dzielić z ukochanym całe swoje życie, pozwól mu zajrzeć w głąb swoich największych rozterek- nie bój się szczerości. Dziel się z partnerem swoimi przeżyciami. Po jakimś czasie zauważysz, że kiedy chcesz opowiedzieć o tym, co wydarzyło się w pracy, nie musisz za każdym razem dzwonić do przyjaciółki.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie czujesz się gotowa na emocjonalną otwartość, zastanów się, dlaczego tak jest. Być może powinniście szczerze ze sobą porozmawiać? Powiedz partnerowi o tym, co przeżywasz w danym momencie życia. 

Warto pamiętać, że intymność w związku również ma swoje granice. Możecie być najlepszymi przyjaciółmi, ale istnieją pewne sprawy, do których nie powinniście się wzajemnie mieszać. Nie każda para czuje się komfortowo wiedząc o sobie absolutnie wszystko. To, jak daleko przesuniecie margines prywatności, zależy jedynie od Was!

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:618


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 23.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×