Jak dbać o związek na odległość?

Związek na odległość wymaga od obojga partnerów ogromnego zaangażowania i zrozumienia. Jak pielęgnować tak trudną relację?

iStock-505266578.jpg

Jeżeli życie zmusiło Was do krótkiego rozstania, nie musisz od razu się załamywać. Oczywiście, związek na odległość wymaga ogromnej cierpliwości i dojrzałości od obu stron... Jednak jeżeli podejdziesz do całej sprawy z pozytywnym nastawieniem, bardzo szybko przyzwyczaisz się do uczucia tęsknoty, a Wasze krótkie spotkania staną się naprawdę piękne.

Przede wszystkim postaraj się unikać ciągłej kontroli. Jeżeli zdecydowałaś się na związek z ukochanym, sprawdzanie go nie ma żadnego sensu, zarówno dla Ciebie, jak i dla niego. Takie zachowanie uświadomi mu jedynie, że nie masz do niego za grosz zaufania... Wtedy być może naprawdę zacznie się zastanawiać, czy Wasza relacja ma sens.

Staraj się spotykać z partnerem tak często, jak to możliwe. Pamiętaj, że stały kontakt buduje silną relację- jeśli akurat nie możecie się zobaczyć, rozmawiajcie przez telefon. Warto wykorzystać jeszcze jedną, zapomnianą metodę- listy. Ich regularne pisanie sprawi, że będziecie wiedzieli, jak dokładnie czujecie się w każdej samotnej chwili. Pisz listy zawsze, kiedy chcesz powiedzieć partnerowi coś ważnego. Dzięki temu nie będziesz zamęczała go telefonami o każdej porze dnia i nocy.

Kiedy już się zobaczycie...

Mówcie sobie o wszystkim! Nie traktuj ukochanego jak chłopaka idealnego na weekendowe randki. Widujecie się bardzo rzadko, ale Wasze uczucie nie wygasło - mówcie sobie o problemach, które spotkały Was w ostatnim czasie. Staraj się być szczera - nie musisz w pełni wykorzystywać wszystkich wspólnych chwil. Nie musicie również za każdym razem robić wspólnie samych spektakularnych rzeczy. 

Rozmawiajcie również o tym, jak zmniejszyć odległość, która uniemożliwia Wam wspólne życie. Zastanówcie się, które z Was może zmienić coś w swoim życiu, aby być bliżej partnera. Pewne okoliczności bardzo trudno zmienić, jednak jeśli miłość jest dla Was najważniejsza, wszystko jest możliwe!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 30.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×